Další vtipný a sebeironizující příspěvek je od čtenářky Dimsy. Téměř všechny její brýle jsou pokroucené, ale pozor – schválně!

Mám několikery sluneční brýle.  Jedny nóbl  v kabelce, jedny na sport (ty nenosím, neb s nimi nejde kroutit, vysvětlím později) a dvoje v autě. Jedny rozjasňovací, když je venku sice slunce, ale né zas až tak moc, abych viděla těmi druhými tmavými. Ani jedny nejsou z tržnice, všechny jsem koupila v nějakém obchodě. Jen ty rozjasňovací mají nožičky z brýlí za dvacku od Vietnamců, protože se mi jedna zlomila a v optice za novou chtěli moc peněz, snad víc, než stály ty brýle celé dohromady.

Vy se mně budete smát, ale já vám prozradím, jaké mám s brýlemi problémy. Nejen se slunečními, ale se všemi. Zaprvé mi pořád padají. Kdysi jsem měla na nose hrb, za ten se pěkně zasekly a držely na místě. Jenže pak, nevím, co mě to napadlo, jsem se rozhodla, že už ho tam nechci. No a od té doby mně všechny brýle padají. A to ještě není všechno.  Mám totiž jedno ucho výš a druhé níž. Ne, není to vidět. Teda dokud si nenasadím „brejle“.  Takže nejen, že nedrží, kde by měly, ale ještě je mám nakřivo. A tak musím vybírat brýle, u kterých se dá hýbat těmi pacičkami, co jsou na nose a taky se dá různě kroutit nožičkami, co vedou za uši. A tohle právě s těmi sportovními dělat nejde a proto je nenosím.

Takže brýle ode mě si nepůjčíte. Teda já Vám je nepůjčím. Jednou se mými dioptrickými chtěl na něco juknout manžel a v nestřeženém okamžiku je vyčistil a co hůř, pracně srovnal. Když jsem si je pak nasadila, spadly mi až na špičku nosu a ještě jsem je měla nakřivo.
„Co jsi mi s tím udělal?!?“ ječela jsem jak Viktorka u splavu.
„Jsem ti je srovnal, mělas je strašně pokroucený.“
„To je schválně! Když mám pokroucenej ksicht, musím k němu mít adekvátně pokroucený brejle.“ A jala jsem se je zase kroutit zpátky. Ale co to dalo práce, než jsem trefila tu správnou míru zkřivení! Pár týdnů to trvalo!!! Od té doby brýle nikomu nepůjčuju. Nikdy. Nikomu. Žádné!!!

Hezký den
Dimsy

 pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Vy jste mě vážně rozesmála :) Ale tak hlavně, že se takto pokroucená líbíte manželovi, ba co víc – on to ani nevidí, jinak by Vám přece ty brýle nedával do původní podoby :)
Děkuji za veselý příspěvek a posílám pozdrav i vašemu ochotnému manželovi.
Saša

Téma 18. června 2012: Sluneční brýle

  • Nosíte je celoročně?
  • Máte je vždy u sebe v kabelce?
  • Kolikatery sluneční brýle máte?
  • Kde je nejčastěji kupujete?
  • Kolik peněz jste za ně ochotná dát?
  • Šetříte na nich, nebo si kupujte opravdu jen kvalitní kousky?
  • Máte nějakou příhodu se slunečními brýlemi?
  • Už jste je někdy ztratila, nebo naopak našla?
  • Pošlete nám svou fotku ve slunečních brýlích?

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz

Partnerem tohoto tématu je Grand Optical, který také dodává cenu - balíček se slunečními brýlemi San Marco v hodnotě 1 200 Kč + červené tričko.

logo

cena

Reklama