Vtipný a lehce sebeironický příspěvek přišel od čtenářky s nickem Dimsy. Děkujeme a vy si ho určitě přečtěte.

Nevím, čím to, ale po předcích jsem zdědila vše, co jim samým se na sobě nelíbilo.  Z rodu matky jsem získala obrovský nos a z otcovy strany zapadlé oči. Při pohledu na místo, kde by měl být obličej, jste nejdříve viděli nos, pak dlouho nic a teprve při bližším ohledání bylo možno spatřit i ty oči.

To vše se začalo ponejvíc projevovat v pubertě a ještě se k tomu přidalo akné. Skoro bych řekla až beďary. A tak jsem se spolužačkami navštívila drogerii a zakoupila stíny, řasenku, tužku a maurák. Maurský krém bylo cosi, co za socialismu suplovalo make-up. Za pětikačku toho byl kýbl. A tak jsem si už na základní škole začala dokreslovat oči a bledou pleť maskovat onou podivnou tmavou hmotou. A dokresluju denně každé ráno až do dnešních dnů, aby mě bylo aspoň trochu vidět.

Jen ten maurák už nepoužívám. Jsem sice někdy sama doma, ale co kdyby někdo náhodou přišel, nebo bych musela s oním pověstným košem. Nedej bůh, aby začalo hořet. Požárník by nakoukl oknem, nevymalovanou mě přehlédl a hlásil: „Tady nikdo není!“ a nechal mě ohni napospas!

K odličování jsem používala mýdlo a vodu a na promazání všekrém Indulonu.

Toto jsem praktikovala přibližně do čtyřiceti.

Potom vtrhla jako uragán do mého života jedna Lady. Nevím, jestli smím jmenovat firmu, tak jenom …Lady. Zahrnula mě krémy, odličovadly, peelingy a jinými serepetičkami. Od té doby pravidelně matlám, odličuju, peelinguju, někdy i maskuju.

Potom na sebe zase něco namaluju, abych mohla znovu odličovat a tak pořád dokola. Vrásky mizí, pleť se vypíná, firma bohatne a já jsem čím dál mladší a krásnější, jak hlásají nápisy na všech těch úžasných výrobcích. Ovšem vidím to jen já, nikdo další si toho zatím nevšiml.

Hezký den

Dimsy

Moc jsem se pobavila. Možná, to bude tím, že "velký noc, velkého ducha značí"

Jak o sebe pečujte vy, milé ženy-in? Vzpomínáte se také na první zkrášlovadla svého mládí? Už jste se smířila se svými nedostatky, nebo z nich máte stále mindrák? Jak ho "maskujete"?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

Reklama