Fanoušci malého čaroděje Harryho Pottera si mohou dopřát největší suvenýr, který bude kdy pravděpodobně k dispozici. Na prodej je totiž londýnský dům, ve kterém se filmové scény k Harrymu Potterovi natáčely.

Dražit by se mělo začít někdy koncem července. Vyvolávací cena obydlí s adresou No. 12 Picket Post Close Bracknell, Berkshire je rovných čtvrt milionu liber (asi dvanáct a půl milionu korun).

Představitel Harryho Pottera v domě v zajetí prožil několik let, i když jen při natáčení. A tam čas běží rychleji. Každopádně pozorní fanoušci odtuší, že v mezipatře stála kašírovaná čarodějnická kuchyně a že ložnice v prvním patře je ta, kam si Harry tajně pašoval narozeninový dort.

Dvoupatrový a třípokojový dům, který stojí trochu stranou dění, byl postaven v roce 1993. Právě pro jeho umístění a nadčasovou architekturu si ho filmaři k natáčení vybrali. K domu také patří poměrně rozlehlá zahrada.

Když se vyklidí všechny rekvizity, které si natáčecí štáb do domu přinesl, dům se od toho "filmového" zase tak neliší. V mezipatří skutečně stojí kuchyňská linka. V obydlí však nikdy, narozdíl od filmového děje, nebyl nikdy držen žádný vězeň (ani Harry Potter).  

       
Reklama