Ahoj ženy-in,

 

já jezdím do práce autobusem každý den do okresního města cca 30 minut.

 

Ráno je pro mě krušné: tma, dneska i mlha, a nechce se mi vylézat. Ale vždy se v autobuse probudím (teda téměř vždy, tuhle jsem usnula a málem bych přejela). Jezdíme s kolegyněmi, tak aspoň si v autobuse popovídáme, společně se podělíme o názory, rady, doporučení ze všech oblastí života, co s kterou kytkou na zahrádce, recepty na večeři, co kdo bude vařit k večeři a čím se inspirovat.

 

Teď už se pomalu dostává na přetřes i vánoční cukroví, dárky, kolik za co utratíme…

 

Ráno v autobuse skoro nikdo nejede, tak je to docela příjemné.

 

Ale když jedeme z práce, tak to je plný autobus, spousta školáků, spousta lidí stojí (většinou ti školáci, kteří vystupují nejdřív), ale i tak mě to tak nějak zmáhá a unavuje.

 

Včera, než jsem přijela z práce a nakoupila, už byla tma, což mi docela vadí, protože ve tmě se mi už moc nechce nic dělat.

 

Ale já jsem ráda, že alespoň mám kam jezdit, že práci mám, protože u nás je nezaměstnanost dost veliká.

 

Takže každý den děkuji za přeplněné autobusy, je to odraz toho, že je v naší „české Sibiři“ (jak tomu tady říkáme) živo, jsou tu děti, práce a i ta ekonomika se díky tomu docela hýbe. My jsme totiž vděční i za to, že tady jezdí autobusy.

 

To mi připomnělo situaci, když jsme jeli k příbuzným nedaleko Brna a, světe, div se, na místní silnici jsme v neděli potkali autobus, to jsme se málem vybourali, protože autobus v neděli jsme nečekali. Zvyklí, že u nás se v sobotu a v neděli nehne ani kolo. Takže díky fungující dopravní obslužnosti jsme málem přišli o auto.

 

A ještě jeden dodatek. O prázdninách jsme jeli hromadnou dopravou v Bulharsku a můžu říct, zlaté naše autobusy. Tam to v autobuse profukovalo, dost silný průvan, malá drobná průvodčí se proplétala mezi těmi lidskými těly a vybírala lístky. My neznajíce toho (zvyklí z domova) jsme si chtěli koupit lístky u řidiče autobusu a téměř jsme ho tím urazili. Takže! díky, civilizace!

 

A jako třešničku na dortu vám posílám fotku dalšího dopravního prostředku v Bulharsku J

 

 

 

Krásný pátek všem ValerieM

 

P.S. Taky je u vás tak pošmourno (už se hlásí podzim)?


ValerieM, letos jsem byla také na dovolené v Bulharsku a musím se přiznat, že jsem se do jejich hromadné dopravy neodvážila. Stačilo mi vidět, jak zběsile jezdí po silnicích, a dopravní značky jsou jim nejspíš cizí :-).

Přeji Vám do podzimních dnů stále více pohody a optimismu! Také mám raději léto, když dlouho svítí sluníčko, ale přece tu zimu nějak zvládneme!

Pro dnešek se s Vámi loučím, děkuji za příspěvky na téma Cesty do práce. Autorkám, jejichž příspěvky nebyly zveřejněny, se omlouváme.

Prožijte příjemný listopadový víkend a těšte se na pondělí. Budeme mít nové téma!

Večeře 
Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Stal se Vám nějaký trapas?

Těšíme se na vaše články, zážitky, katastrofy...
redakce@zena-in.cz

 

Reklama