Pár posledních let hodně pije čtenářka Elis19. A díky tomu se jí podařilo zhubnout. Teď u nich v rodině pijí všichni z půllitrů, malé skleničky používají jen návštěvy.

Milá Elis19, vím, že káva odvodňuje... Snažím se, ale ne vždycky to vyjde. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den,

ptáte se jak piju. Odpovídám, že pár posledních let hodně. Před několika lety jsem se rozhodla, že musím něco udělat se svou váhou a přečetla jsem spoustu dietních rad a názorů. Protože se mi do nějaké drastické diety nechtělo, z mého okolí vím, jak vypadá jo-jo efekt, tak jsem si vybrala kromě mírného omezení sladkého, pití většího množství tekutin. Začínala jsem s neustále připravenou skleničkou čisté vody nebo hrnkem neslazeného čaje až jsem se propracovala k denní dávce 2,5 - 3 l. Touto cestou jsem svou váhu snížila a ještě jsem zjistila, že dostatek tekutin mi dělá velmi dobře, méně často mě bolívá hlava a připadám si více svěží.

Doma jsem rodinu postupně nakazila tak, že dnes už máme každý svůj půllitr a malé skleničky slouží pouze pro návštěvy. Neříkám, že všichni pijí hlavně vodu jako já ale dá se říct, že pijí alespoň přiměřeně.

Mohu porovnat i dřívější dobu, kdy pravidelně závodně sportoval manžel a pitný režim na dnešní poznatky byl velmi žalostný a dnes kdy hraje náš nejmladší syn, tak bez lahve minerálky všichni bez výjimky nedají ani ránu. A to doslova, protože hraje volejbal :).

Jen mi přijde úsměvné, když náš kamarád tvrdí, že on přece má také pravidelný pitný režim, čímž myslí 4-5 piv denně, ale když jsme mu navrhli, aby zkusil půllitry piva nahradit vodou, tak se kroutil s tím, že to přece není schopen vypít.

Na závěr se vás chci milá Lucie zeptat zda víte, že káva naopak vodu z těla odebírá? To byste měla tedy pít dvojnásobně.

Zdraví Elis19

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

  • Pijete hodně, nebo málo?
  • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
  • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
  • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Prosím, další příspěvky už neposílejte. Zanedlouho se dozvíte, kdo z vás získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

caj4caj5

Reklama