5bfbfc10bd31aobrazek.png
Víra ve vlastní rozhodnutí

Dnes osmnáctiletá Stela si před dvěma lety prošla takovou turbulentní změnou, se kterou by měli problém se vypořádat i houževnatí dospělí jedinci. Lékaři ji sdělili, že má rakovinu štítné žlázy a čeká ji radioaktivní léčba, přerušení školy a boj o život. Po dvou náročných aplikacích radioaktivního jódu však v sobě Stela našla víru, že musí existovat i jiný způsob, jak zákeřnou nemoc porazit. Při svém studiu způsobu boje s onkologickým onemocněním narazila i účinky změny stravy, detoxů, půstů a superpotravin. V jejím rozhodnutí nepokračovat v klasické léčbě ji podpořili její rodiče, za což jim je dodnes vděčná. „Věřila jsem sama sobě, že je to ta nejlepší cesta k uzdravení! A také byla, od té doby se cítím tisíckrát lépe,“ začíná tu veselejší část svého příběhu Stela.
5bfbfc177ccdcobrazek.png

Nový životní styl a veganská strava

Od té chvíle pro Stelu neexistovalo nic důležitějšího než vlastní zdraví a uzdravení se díky své vlastní cestě obětovala úplně vše. „Půl roku po odmítnutí léčby jsem odjela na Bali na dva ozdravné týdny. Pila jsem jen čisté šťávy z ovoce a zeleniny, jedna jen veganskou raw stravu.“ Tu mimochodem Stela začala jíst už doma během léčby v nemocnici. Musela totiž dodržovat dietu bez jódu, který je ale dnes snad úplně všude. Každé ráno si nyní Stela udělá smoothie nebo avokádový puding, zacvičí si jógu a věnuje se tomu, co ji baví a naplňuje.

Pomocná ruka v nesnázích

Odmítá se zabývat vším, co by ji mělo stresovat nebo ji nepřinášelo radost. Proto teď většinu svého času věnuje projektu Samsung Tvoje šance, do jehož prvního ročníku se dostala společně s dalšími osmi dospívajícími lidmi z České republiky a ze Slovenska. Ti kvůli překážkám, ať už zdravotním nebo finančním, neměli možnost prožít dětství jako většina jejich vrstevníků a neměli doposud štěstí na příležitosti, které by jim pomohly nastartovat jejich budoucí kariéru. A právě přes tuhle svou nevýhodu si o to víc uvědomují, jak je důležité podat pomocnou roku. Stela má o své budoucnosti jasno: „Chci motivovat druhé, aby žili zdravě, bojovali s nemocí a nevzdávali se, protože není vždy jen jedna cesta.“
5bfbfc22246b2obrazek.png

Díky tak skvělým a cílevědomým účastníkům, kteří si podpory a příležitostí nesmírně váží, získal projekt Samsung Tvoje šance dokonce i ocenění Gesto roku 2018. To se uděluje společnostem, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí.
5bfbfc3e6fb24obrazek.png

Na Stelinu cestu se můžete podívat i na jejím blogu HappyStela.cz a Instagramu Happystela.

Reklama