621de62d5a7e1cl.jpgFoto: Miroslav Kučera se souhlasem protagonistů

Cukrářský mistr Josef, věčně nespokojená Bublanina a malí „učedníci“ jsou protagonisty nového zábavně vzdělávacího seriálu České televize, ve kterém společně připravují, zdobí a prezentují nejrůznější pochoutky. Aby se děti naučily zvládat některé postupy samy nebo za pomoci někoho dospělého, ukazuje jim Josef spoustu řemeslných vychytávek, které překvapí i starší diváky.

Nevynechá ani zásady bezpečnosti a hygieny práce v kuchyni. Jednotlivé díly jsou tematické a nenajdou se v nich jen sladkosti plné cukru. Mlsat se totiž dá i zdravě, důležitý je také vzhled a nápaditost provedení jednotlivých jídel.

Na scénáři se podílela moderátorka a textařka Zora Jandová, která pořad představila takto: „V Cukrárně U Josefa je hodně barev. Je nádherně barevně zařízená a také se v ní připravují různé úžasně barevné mlsy. Speciální je v tom, že vyráběné dobroty nejsou plné cukru, protože s cukrem se v ní pracuje velmi uváženě. Josef děti učí péct dokonce i slané pečivo. A vždycky zde zazní nějaké rýmované doporučení, např.: Po každém mlsání aspoň chvilka běhání!“

Na obrazovkách bude Cukrárna u Josefa od 16. března až do začátku letních prázdnin.

Zdroje: Press kit Peče celá země, mluvčí ČT Kateřina Blinková, Zora Jandová