Nevěra je bezpochyby jednou z nejhorších věcí, která může vztah potkat. Ne vždy to musí znamenat konec velké lásky. Což dokazuje příběh Jany. Ta svými zálety získala ztracenou náklonnost partnera.

Krize v dlouholetých vztazích nejsou ničím ojedinělým. Záleží pouze na dvojici, jak si dokáže se vzniklou situací poradit. Janino partnerství nebylo zcela ideální. Se svým snoubencem se snažila otevřeně mluvit. Ten se ale ke všemu stavěl s odporem. Neviděl to, co Jana.

nevěra

„Mrzelo mě, že si neuvědomoval, jak jsem mu lhostejná. Všechen čas trávil v práci, když už měl volno, byl s kamarády. Na mě zbyly jen víkendy, a to ještě s tím, že si potřebuje odpočinout.“ Netrvalo dlouho a Jana si našla „kamaráda“, který nahrazoval přítele. „Chodili jsme do kina, na večeře, jezdili na výlety a měli sex. Ano, hryzalo mně svědomí, ale jsem žena. Cítila jsem se partnerem odstrčená a on mi dopřával to, co mi chybělo.“

Nenechte si ujít:

Jana začala být do nového muže zamilovaná. Se snoubencem jim to neklapalo, rozhodla se jít s pravdou ven. Vše jsem mu řekla. Byla jsem připravená na vše, ale že mě obejme a omluví se mi, to jsem nečekala. Uvědomil si, jak mi ubližoval. Nechtěl mě ztratit. Požádal mě o další šanci. Já kývla.“

Druhému muži Jana řekla, že je konec. Chtěla jít do staronového vztahu s čistým štítem. „Je to už několik měsíců a já si nemůžu stěžovat. Přítelem se chová ukázkově, jsem opět šťastná. Dokonce plánujeme svatbu, o které se dříve nechtěl bavit. Nevěra je hnusná, ale v určitých případech může být i vztahu prospěšná, já jsem toho důkazem,“ uzavírá vyprávění Jana.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com


ds„Nevěra opravdu může vztahu pomoci. Janin příběh je zářným příkladem. Protějšek si neuvědomoval, co po něm přítelkyně chce. Podceňoval tužby, které po něm žena chtěla. Nemusí to ovšem být tak, že nechtěl slyšet, jen nemusel vycítit hloubku onoho problému. To, že se jedná o závažný problém, mu došlo, když Jana vyšla s pravdou ven. V životě někdy potřebujeme zásadní silné impulsy, abychom se někam posunuli. Bez nich nedokážeme věci pochopit a nahlédnout do nich jinak.

Je skvělé, že jako pár nyní fungují. Bylo by ovšem dobré, aby neusnuli na vavřínech a nenechávali vše pouze momentální snaze o harmonický vztah. Je důležité, aby se spolu naučili komunikovat, pracovat na svých potřebách, na rozdílnosti mužského a ženského vidění, psychické blízkosti atd. Ta nevěra, do které se dostali, byla chyba obou partnerů. Měli by tedy pracovat na tom, aby se toto v ideálním případě již neopakovalo.“ vysvětluje vztahový kouč Karel Chába.

www.partnerske-vztahy.eu

Čtěte také:

Reklama