Naši čtenářku s nickem Slavuška zaručeně pobaví hlášky jejích dětí a prý jako správnou Češku, cizí neštěstí. Ale aby v tom bylo jasno, musí to být „neštěstí“ přiměřené, při němž dotyčný vyvázne se zdravou kůží. Více se dočtete v tomto příspěvku

Zdravím všechny čtenářky. Směju se často, situací, které mi na tváři vykouzlí úsměv, zažívám každý den mnoho. Nejčastěji jsou pochopitelně „na vině“ moje děti, ať už starší svými výroky, nebo mladší svou roztomilostí, je v kouzelném batolecím věku, a k úsměvu mi stačí jen to, že ho pozoruji, jak vrávoravě běhá, nebo se zaujatě věnuje nějaké činnosti.

Co mě v poslední době vyloženě rozesmálo,  tak hlášky staršího, 4 letého syna, upřímná dětská moudra. Třeba že bráškův narozeninový dort je moc dobrý, že chutná jako opice. A takových hlášek je denně několik, takže mám o zábavu postaráno. Jinak mě jako typickou Češku upřímně pobaví cizí neštěstí ( samozřejmě pokud dotyčnému nezpůsobí vážný problém ).

Nevím, možná je to mou zastydlou pubertou, ale pobaví mě, i když vidím nějakého nebožáka, který se rozplácne na náledí ( na mou omluvu, do smíchu mi je, až když vidím, jak se dotyčný sbírá ze země ). Velké záchvaty u mě v poslední době vyvolávala každou sobotu a neděli jedna zkouška v pořadu Pevnost Boyard, s názvem „Opuštěná kabina“. Soutěžící musel po telefonu zodpovědět hádanku, a nečekaně mu spadla na hlavu hromada švábů. Někteří soutěžící jenom ječeli, jiní rovnou vzali nohy na ramena. No veselí mi často vydrž elo až do konce pořadu.

Úsměv u mě vyvolá také když se mi něco podaří, když mě někdo pochválí, když si vzpomenu na dovolenou, když se probudím, a vidím že je venku hezky.

Díky těmto drobnostem mám takřka každý den krásný, jsou to milé situace, které potěší. Ale pravý, nefalšovaný úsměv  mám na tváři, když pozoruji své syny, jak sladce spí, ty nevinné, bezstarostné dětské tvářičky. A když ke mě některý z nich přiběhne, a dá mi pusinku, tak to mám opravdový úsměv nejen na tváři, ale i na srdci.

Všem přeji krásný, usměvavý den.

slavuska

To jste napsala moc hezky, a myslím, že s vámi souhlasí každá matka

Text nebyl redakčně upraven

Reklama