Rozhodně se nevážím každý den, ale čas od času na váhu stoupnu. Většinou se mě totiž na tento údaj ptají u lékaře a já nechci zmateně koktat nebo lovit z paměti, jaká byla moje hmotnost před dvěma lety. Díky Tesle mi nyní stačí podívat se na záznam poledního měření v telefonu. Váha, kterou jsem doteď měla doma, patří do kategorie těch hloupých, takže jsem ráda vyzkoušela model od Tesly, který se řadí mezi chytré.

te.jpg

Jako první mě samozřejmě zaujal design. Váha vypadá elegantně a minimalisticky a údaje o lidském těle získává prostřednictvím čtyř tenzometrů a několika elektrod. Disponuje připojením na wifi, takže když si stáhnete aplikaci Tesla Smart, budou se vám výsledky měření přenášet do telefonu. A tam se jimi můžete těšit nebo se nad nimi pohoršovat, což je sice trochu nepříjemné, ale zase z toho můžete udělat skvělou motivaci ke změně. Mobil vás díky tomu také upozorní, pokud jsou naměřené údaje rizikové a ohrožují vaše zdraví. Aplikace a propojování telefonu s váhou se rozhodně nemusíte bát – je to velmi jednoduché a hotové během pár minut, nebo dokonce vteřin, což záleží na rychlosti vašeho připojení.

Z uživatelského hlediska je samozřejmě důležitý LED displej, viditelnost a čitelnost údajů je super. Váha ukazuje hmotnost do 180 kilo, ale horní hranici naštěstí řešit nemusím a doufám, že se mi nikdy takové číslo neukáže. Co se týče měřených hodnot, na začátku jsem slibovala, že to rozhodně nejsou jen kila.

rr.jpg

Díky váze jsem se dozvěděla:

 • hodnotu BMI (indikátor podváhy, normální tělesné hmotnosti, nadváhy a obezity)
 • procentuální zastoupení tuku a vody v těle
 • množství svalové hmoty
 • objem kostní hmoty
 • kalorickou hodnotu bazálního metabolismu (množství kalorií, které tělo potřebuje k zajištění základních funkcí organismu, bez pohybu)

Už tak je parametrů hodně, ale rozhodně to není všechno. Výrobek od Tesly je totiž ještě dál, než jste si pravděpodobně mysleli.

621c92dac9dadobrazek.jpg

Dále mi váha ukázala:

 • celkové skóre zdraví těla
 • váhu těla bez tuku
 • objem vnitřního (viscerálního) tuku, který je kolem orgánů a je zdraví nebezpečný
 • množství bílkovin
 • celkovou stavbu těla
 • metabolický věk (jakému věku podle měřených parametrů odpovídá vaše tělo)

Pokud máte v oblasti přibírání či hubnutí konkrétní cíle, určitě uvítáte, že budete mít v aplikaci přehledné grafické znázornění pomocí křivek.

Ovládání váhy je velmi jednoduché a po přečtení návodu mi nedělalo nejmenší problémy. Měření všech parametrů probíhá rychle, takže se nemusíte bát, že byste vážením strávili hodně času. Čemukoli, co se dá propojit s mobilem, dávám plusové body, protože si potom mohu snadno prohlížet výsledky. Co se týče mých konkrétních výsledků, díky váze jsem se dozvěděla něco, co jsem tušila, přestože netrpím nadváhou, mám trochu více tělesného tuku. Po úrazu jsem totiž přestala cvičit a teď mám problém s motivací. Věřím, že mě váha nakopne a zase se i díky ní pustím do sportování.

Více informací o tomto chytrém pomocníkovi najdete ZDE.

Na další výrobky Tesla Smart se můžete podívat ZDE. 
obrazek.jpg