Možná, že se v rámci diety vyhýbáte některým jídlům. Měla byste ale vědět, že některá nezdravá jídla mohou vaší postavě prospět.

Hamburger, vejce, zmrzlina nebo šunka. Myslíte si, že vám zničí postavu? Mýlíte se. Nezdravá jídla vám mohou v hubnutí naopak pomoci. Některá jídla mají špatnou dietní pověst, ale do svého jídelníčku byste je měla raději zařadit.

Plnotučné mléčně produkty. Pokud si jednou denně dáte plnotučný mléčný produkt, přiberete méně než když si ho nedáte. Ukázala to nedávná americká studie. Vědci zatím neznají přesné důvody, ale jedním z nich by mohl být fakt, že nízkotučné mléčné výrobky tolik neuspokojují naše chutě, a proto jich sníme mnohem více.

I když je červené maso na černé listině pro všechny dietářky, libová verze svíčkové vám může prospět. Je to totiž velmi bohatý zdroj proteinů, které prodlužují trávení a pomáhají dosáhnout pocitu sytosti. Dokonce si můžete dát i hamburger, pokud je vyroben ze svíčkové. Odborníci však zároveň upozorňují, že porce masa, kterou čas od času do svého jídelníčku zařadíte, by v žádném případě neměla být větší než balíček karet.

Při dietě se nemusíte vzdávat ani pizzy. Můžete se naučit dělat její zdravou variantu. Potřebujete na ni těsto z celozrnné mouky a pizzu potom obložte zeleninou, jako jsou papriky, artyčoky nebo brokolice. Vláknina obsažená v celozrnné mouce stejně jako proteiny zpomaluje trávení a pomáhá udržet delší dobu pocit sytosti.

Vejce jako nepřítel štíhlé linie? Studie z Luisiany dokazuje, že ženy s nadváhou, které si dávaly k snídani vejce, ztratily dvakrát tolik kilogramů než ženy, které zahajovaly svůj den bagetami. Vědci tvrdí, že za to mohou opět proteiny obsažené ve vejcích.. Jedno celé vejce má energetickou hodnotu 340 kilojoulů, proto se vyplatí zařadit je do jídelníčku v první části dne, ideálně k snídani.

Dobrou volbou pro všechny, kteří chtějí zhubnout, je šunka, přestože je to výrobek z vepřového masa. Za její pozitivní přínos vděčíme opět proteinům.

1. Jaká nezdravá jídla vám pomohou hubnout?
2. V čem vaší postavě prospěje libová svíčková?
3. Jak připravit dietní pizzu?


Výsledky kvízu a způsoby jak zhubnout najdete na http://www.doformy.cz/kviz226

Reklama