Je všeobecně známo, že jen málokterá žena je spokojená se svou váhou.

I ty šťastnější a štíhlejší z nás by se cítily lépe, kdyby zhubly alespoň dvě kila. A právě těch dvou kil naší živé váhy se můžeme zbavit  "ve spolupráci" s měsícem, a to během jediného dne.

Je ale třeba se na tento jediný den připravit.
V první řadě musí být měsíc v úplňku. Zjistíme to snadno, dle kalendáře, a na tento ten doporučuji neplánovat žádné náročné akce. Míním tím velké nákupy, trpěly bychom mezi regály a náš nákup by mohl nabrat nebývalých rozměrů. Také večer doporučuji zůstat doma, na večírky nechodit, nebyly bychom totiž dobrými společnicemi. Právě k večeru budeme již hodně hladové, pro dosažení úbytku váhy dvou kil nesmíme jíst zhola nic, jinými slovy držíme v den úplňku půst.

Vydržet se to dá.
Jeden den zatneme zuby a s vyhlídkou volnějších kalhot popíjíme po celý den vodu bez bublinek (minimálně 2 litry). 
Večer před úplňkem si dáme jen lehkou večeři, obsahující hodně  zeleniny. První snídaně po půstu se doporučuje pro změnu s ovocem.
Dokonce je to prý zdravé pro naše zažívání a střeva, a tak směle do toho! 

Vyhledala jsem pro vás pár informací, které se týkají právě vztahu měsíce a našeho stravování:

Podle dávných teorií má měsíc velký vliv na přírodu, tedy i na člověka. Vzpomeňte si, že bylinky sbírané za úplňku by měly mít mnohem větší účinek. Měsíc má vliv na naši psychiku i zdraví, tedy i na tělesnou hmotnost. Poměrně velké množství lidí je na změny měsíce citlivé. Mnoho z nás zná bolesti hlavy či nervozitu za úplňku. Jak tedy dieta s měsícem funguje?

Přibývající měsíc (novoluní - úplněk)
V této době mají potraviny pro nás mnohem více využitelné energie. Neměli bychom jíst večer, jíst hodně ovoce, zeleniny, ryb a drůbežího masa. Při přibývajícím měsíci je hubnutí ztížené a tělo potřebuje pro své čištění ještě více vody než obvykle, proto je nutné vypít nejméně 3 l vody za den.

Ubývající měsíc (úplněk - novoluní)
Pokud chcete hubnout, je toto období nejvhodnější. Tělo se rychleji zbavuje jedovatých látek i přebytečných kilogramů. V tomto období stačí, když budete jíst o trochu méně, než jste zvyklí, a budete pít neperlivé vody a pročišťující bylinkové čaje.

Úplněk
V této fázi měsíce přeměňuje tělo téměř vše na tuky, naše tělo potřebuje vitaminy a minerály. V tento den je vhodné jíst jen zeleninu (doporučuje se listová) nebo rýži natural. Vhodný je také půst a pití pročišťujících bylinných čajů. Půst v žádném případě nelze doporučit lidem, kteří mají problémy s hladinou cukru v krvi. Odlehčující den lze doporučit všem.

Novoluní
Doba vhodná k půstu, protože novoluní trvá 2-3 dny, je jedno, kdy s hladověním začnete. Pro ty z vás, kteří nemáte problémy s hladinou cukrů v krvi nebo s nízkým tlakem, lze hladovění doporučit. Při půstu je vhodné pít neperlivé vody, bylinkové čaje a zeleninové šťávy.

 

Pokud máte s hubnutím dle měsíce zkušenost, podělte se s námi!

Zdroj:  e-diety.cz 

       
Reklama