Zkuste vyzkoušet nezvyklou dietu, která dělí lidi do kategorií Bojovníků, Venuší, Umělkyní a Citlivek. Dieta DD vychází z teorie, že není nutné ráno snídat, protože v noci se organismus regeneruje. Dále tato dieta doporučuje napumpovat tělo jednou za čas vitaminy a živinami do zásoby, střídat režim (tedy jíst jednou jen dopoledne, druhý den zase odpoledne). Pokud se pro dietu DD rozhodněte, musíte ji dodržovat celý měsíc, být v dobré psychické pohodě a konzumovat stravu děleným způsobem. Co tedy při této dietě jíst je určeno podle typů, které tato dieta rozděluje. Pokud tedy máte chuť dietu vyzkoušet, zjistěte, zda jste Bojovnice, Venuše, Umělkyně nebo Citlivka. 
                                                                                                                   

Typická žena Bojovnice má sportovní postavu, je extrovertní a nepoddajná. Když tloustne, přibírá nejvíce v oblasti trupu a břicha. Aby žena bojovnice zhubla, měla by jíst především ovoce, hlavně melouny a lesní plody, všechny druhy zeleniny, celozrnné pečivo, ryby a drůbež a netučné mléčné výrobky. V omezené míře si Bojovnice může dopřát ostré koření a sůl, med, sirup, kofeinové nápoje a ovocné a zeleninové šťávy. Vyhnout by se měla tučným sýrům, šlehačce, alkoholu, pečivu z bílé mouky, omáčkám a čokoládám.                       

Venuše má křehký vršek, široké boky, silná stehna a trpí celulitidou. V těhotenství a pozdějším věku má nejčastěji problémy s nadváhou. Svůj jídelníček by tedy měla zaměřit na ovoce, brokolici, špenát, drůbež, tuňáka, lososa, mandle a ořechy. Dopřát si může i rýži a celozrnné výrobky, sirup a med, červené maso a tučné sýry. Zapomenout ale musí na šlehačku, máslo, omáčky, čokoládu, těstoviny, koření a bílé pečivo.                                   

Žena, která má postavu jako Umělkyně, je buď hubená až šlachovitá, pokud má nadváhu, tak se jí tuk usazuje okolo pasu a na stehnech. Často se objevuje i celulitida. Povahou bývá náladová, nevyrovnaná až vzteklá. V jídle by měla pozornost zaměřit na listovou zeleninu, brokolici, drůbež, ryby, zvěřinu, vejce, odtučněné mléčné výrobky, koření, olivový olej, avokádo a bylinky. V omezené míře může i celozrnné pečivo, ovoce, fazole a červené maso. Zakázáno má ovšem bíle pečivo, čokoládu, kofein, vnitřnosti a alkohol.                  

Většina Citlivek je štíhlá a má sklon k uzavřenosti. Může být až přecitlivělá. Přednost dává duševní činnosti. Citlivky bývají nadprůměrně inteligentní. Takové ženy by měly jíst zeleninu, celozrnné výrobky, ryby, drůbež, koření, maso a vejce. V omezené míře také tučné maso, oříšky, avokádo a olivový olej. Zakázány mají mléčné výrobky, cukr a potraviny z bílé mouky.                                                                                                                                          

Podle odborníků není pro organismus vůbec dobré střídavě jíst a hladovět. Pokud se ale někdo rozhodně tuto dietu vyzkoušet, neměl by očekávat žádné zázraky.

 

1.       Jaké dietě je dieta DD podobná?

2.       Jaké typy lidí rozlišuje dieta DD?

3.       Podle čeho rozlišuje dieta DD lidi?

 

Chcete se dozvědět výsledky kvízu a další rady, jak zhubnout? Jděte na http://www.doformy.cz/kviz111