Která z nás alespoň jednou v životě nedržela nějakou dietu?


Reklamy nás bombardují hubnoucími náplastmi, pilulkami, koktejly, anticelulitidními gely s podvlékačkami i bez, cvičicími stroji a vším možným i nemožným se zaručeným výsledkem do X Y dnů. Otevřete jakýkoliv časopis, narazíte na ten rozhodně nejspolehlivější recept, jak zhubnout do plavek, do večírku, do svatby. Obzvláště dravě na nás útočí v tomto předletním čase, kdy jsme na své špíčky speciálně háklivé. Zlomyslně nám podstrkují superštíhlé holčiny v minibikinách s vyretušovanými sedínkami bez jediného dolíčku, abychom si připadaly ještě nemožnější, oplácanější a frustrovanější.

Diety, hubnutí, celulitida, jo-jo efekty a já nevím co ještě se stávají tématem dne. Nebo u vás ne?
Neříkejte, články o hubnutí patří spolehlivě k těm nejčtenějším. Teď se vám samozřejmě nabízí nahrávka na smeč v podobě otázky, proč jsem si vybrala právě toto téma. Věřte mi, že to není uměle vybuzená touha po čtenosti, ale opravdu mě zajímá, jak se s různými dietami potýkáte vy, s jakým úspěchem ten svůj sisyfův balvan valíte.

Pardon - Prdel

Já jsem v době dospívání začala kynout od pasu dolů a po pár netaktních poznámkách, že mi roste (pardon) “prdel“, jsem šla tvrdě do sebe a začala šílet s hubnutím. Pravda, trochu mi k tomu dopomohl i obraz mé zakulacené maminky a já se za každou cenu snažila nevypadat jednou stejně.
Řekla jsem si, že nejlepší je prevence a že to nikdy nemohu nechat dojít tak daleko, abych svá kila pustila z uzdy a nakynula víc, než dokážu silou vůle zvládnout.


Jak jsem si předsevzala, tak jsem i udělala. Honila jsem se denně na kurtech, jedla jen žervé a ovoce a zadělala si na mentální anorexii. Těžko se mi o tom píše, je to příliš osobní, ale i tak může dopadnout zběsilá touha po štíhlosti. Dnes si dávám sakra pozor, aby to nepostihlo některou z mých dcer, protože vím, jak málo stačí, aby se vám to vymklo z rukou.

A co potravinářská fólie?
Moje neteř se například pohybovala v prostředí, kde drastické diety patřily a patří k profesní disciplíně. Ne, není to svět modelingu, ale dostihů. Když potřebovala požadovanou váhu, zahájila autodestruktivní proces v podobě projímadel, kafí a vaječných bílků a zabalená do potravinářské folie běhala po závodišti. Zhubla, ale výsledkem byl tak dehydrovaný a oslabený organismus, že se sotva na koni udržela. Naštěstí usoudila, že by to její věčnými hladovkami zhuntované tělo nemuselo dlouho vydržet a přesedlala na houževnatější koně.

Ale to jsem zabrnkala na příliš vážnou strunu, a i když to k tématu patří, chtěla bych ho vést přece jenom v humornějším tónu. Spíš se podívat na diety s nadhledem.

Jaké diety jste držely vy?
Vajíčkovou, uhlovodanovou, tukožroutskou, jablečnou?
Nebo jste na to šly „vědecky“ a podlehly jste dietě zónové, podle krevních skupin, Atkinsonově, podle fází měsíce či jste hubly na principu dělené stravy?
A jaký byl výsledek?
Tradiční jo-jo efekt, kdy jste pracně shozená kila nabrala v krátké době zpět i s úroky nebo se vám podařilo váhový úbytek udržet?
Říká se, že to je na dietě to nejtěžší.

Vyzkoušely jste na sobě náplasti nebo pilulky?
Fungovaly?
A co radikální řez – chirurgické odsátí tuku?
Nechala byste si udělat liposukci, kdybyste měla potřebné finance?
Otřásla jste se odporem?

Tak běháte, cvičíte, hopsáte, plavete, na kole jezdíte, abyste se nemusely vzdávat požitku z dobrého jídla?
Nebo neděláte vůbec nic, baštíte a přitom zůstáváte štíhlá?

Napište mi o tom.
Zajímá mne vše, co se týká diet a hubnutí, podělte se s námi o své strasti i úspěchy a my vás odměníme dárkem.

Reklama