Skiareál Die neue Tauplitz patří ke sněhově nejjistějším oblastem Rakouska. Historické záznamy dokládají výšku sněhu přes 5 metrů. Ještě v březnu v Tauplizu zpravidla leží více než 3 metry. Dokonce i z hlediska sněhuve výjimečně nepříznivé zimě 2006/07 se zde dalo dobře lyžovat a to po celou sezónu, tedy od začátku prosince až do poloviny dubna! Tento malý zázrak umožňuje šťastná kombinace příhodné zeměpisné polohy, moderních zasněžovacích zařízení a šikovných zaměstnanců.

Tauplitz

Moderní vybavení

Moderní sedačkové lanovky a zasněžovací zařízení umožňují dokonalý požitek ze zimního sportu lyžařům i snowboardistům. Tauplitz je vyhlášený vynikající úpravou sjezdovek. Široké sjezdovky poskytnou dostatek místa pro dlouhé svižné carvingové oblouky a fantastické sjezdy v hlubokém sněhu stranou sjezdovek zase pořádně zvednou adrenalin.

Skimapa

Idylická horská vesnička

Jedinečná lyžařská vesnička Tauplitzalm-Dorf ve výšce 1.650 m nabízí více než 1.000 lůžek pro hosty, rázovité horské chaty a útulné restaurace s vyhlášenou štýrskou kuchyní. Tahle vesnička na horské louce je v zimě úplně bez aut, dopravu obstarávají rolby a sněžné skútry - kde jinde něco takového najdete?

Tauplitz

105 let lyžování na Tauplitz

Před více než 100 lety, v prosinci 1905 se podařilo hajnému Hiobu Englovi a místnímu učiteli Ferdinandu Sulzbacherovi sjet poprvé na lyžích pověstnou horu Lawinenstein. Na začátku byli tito nadšení průkopníci lyžování považování sousedy v údolí za blázny. Jednoho hostinského však lyžařské pokusy přece jen zaujaly a co více, nenechal si to pro sebe. Informace předal do Štýrského Hradce, Lince a Vídně. A ejhle, už v zimě 1906/07 dorazili na Tauplitzalm první turisté - lyžaři. Teď už šlo všechno ráz na ráz: horské chaty dostaly zimní zateplení, byly uspořádány první lyžařské kurzy a podniknuta spousta dalších věcí, aby přáním lyžařů bylo učiněno zadost. I proto se tady již v roce 1911 konalo Mistrovství Rakouska v lyžování a roku 1927 tu byl poprvé odstartován tradiční závod ve sjezdu O stříbrnou sněhovou růži z vrcholu Lawinensteinu.

7 let v Tibetu začalo na Tauplitzalm

Na přelomu let 1931/32 zde dokonce žil známý alpinista a průzkumník Tibetu Heinrich Harrer. Dva roky zde působil jako správce chaty, horský vůdce a učitel lyžování. V roce 1935 zde vznikl první vlek v Rakousku, který navrhl a postavil mladý učitel lyžování Viktor. V roce 1954 zde byla vybudována tehdy nejdelší sedačková lanovka na světě o celkové délce 4 km. Následovaly četné další investice.
Od roku 2000 je naše lyžařská oblast známa jako Die neue Tauplitz (nová Tauplitz). Důvodem nového názvu jsou obří investice ve výši cca 12 mil. Euro. Od prosince do dubna tak zajišťují nejmodernější zasněžovací zařízení optimální lyžařské podminky, včetně zasněžování údolního sjezdu do Tauplitz .

Tauplitz

Proč je Tauplitz jedinečný?

  • Lyžařská oblast má slunnou terasovitou polohu, nachází se ve vysokohorském terénu a z větší části nad hranicí růstu stromů.
  • Místní sjezdovky splní všechna přání lyžařům začátečníkům i profesionálům.
  • Rozlehlé sjezdovky nabízí i během hlavni sezony dostatek volnosti pohybu pro plné vytáčení carvingových oblouků.
  • Hory dosahající až do výšky 1.965 m nabízí spoustu přírodního sněhu a volného prostoru pro úžasné sjezdy v hlubokém sněhu a široko daleko největší terény pro freeride se smělými skoky pro snowboardisty i lyžaře
  • Na sportovních běžeckých tratích trénuje nejen elita běžeckého lyžování.

 

Tauplitz