Už v pondělí 3. července se otevřou brány hradeckého areálu pro první návštěvníky – v předvečer festivalu totiž proběhne tradiční večírek pro nedočkavé. Naplno odstartuje festival v úterý 4. července a na 3 dny obsadí hradecké letiště hudba všech žánrů, tisíce návštěvníků a nefalšovaná festivalová nálada.

Netrpělivě očekávaným headlinerem prvního festivalového dne bude excentrická jihoafrická kapela Die Antwoord – do Hradce přiveze plnohodnotný koncertní set, velkolepou audiovizuální show a k tomu to bude možná i poslední příležitost vidět tuhle kapelu na živo.

Parta, kterou provází pověst jedné z nejdivnějších kapel současnosti, proslula kromě svých četných výstředností také nenapodobitelnými show, které bývají naprosto mimořádným nejen hudebním, ale i vizuálním zážitkem. Nejinak tomu bude i na Rock for People. „Bude to skutečně opulentní, velkolepá show v délce plnohodnotného koncertního vystoupení. Budou mít ostatně jednu z největších LED stěn v historii festivalu. K tomu si přidejme jejich typickou hudební údernost, obrovskou energii a schopnost šokovat i v dnešní době, kdy už nás vyvede z míry máloco,“ říká dramaturg a jeden ze zakladatelů  RfP Michal Thomes.

die

První festivalový den přinese kromě Die Antwoord i koncert neméně slavných Cage the Elephant, kteří na festivalu dokáží, proč mají v kufru čerstvou Grammy. 5. července slibuje splnění snů mnoha fanoušků v podobě koncertu amerických Paramore, kteří po vydání svého nejnovějšího alba After Laughter válcují hitparády po celém světě a jejich singl Hard Times má jen na Youtube už přes 36 milionů zhlédnutí. Milovníky tvrdší muziky pak potěší vystoupení heavy metalových experimentátorů Mastodon.

d

Závěrečnému dni 6. července budou dominovat americké fenomény: goth rockové ikony Evanescence, originální tanečně popoví Foster The People, kapela zakladatele Sonic Youth Thurstona Moora či ikonická hvězda elektronické scény The Bloody Beatroots Live.

Jako každý rok i letos se na Rock for People kromě bezpočtu kapel z celého světa objeví i to nejlepší z české hudební scény. Více na www.rockforpeople.cz.

Reklama