Je to již 100 let, kdy Hanna a Julius Didrikson otevřeli Oilskin továrnu na výrobu vysoce kvalitních nepromokavých oděvů pro rybáře. Psal se rok 1913 a v rybářské vesnici Grundsund na západním pobřeží Švédska spatřily světlo světa první výrobky této značky. Od té doby prošel Didriksons dlouhou cestou vývoje, inovací a to nejen v oblasti funkčnosti, ale zejména v komfortu a designu.

Heritage kolekce

KDidrinksons1913e stoletému výročí značky vznikla výroční “Heritage” kolekce, která spojuje historii a tradici značky s novodobými trendy v oblasti materiálů, střihů a designu. Celá kolekce je spojena pomyslnou červenou linkou, kterou tvoří výroční razítko, jako designový doplněk všech produktů této retro kolekce, která je imitací rybářského oblečení, které se nosilo ve Skandinávii v minulosti.

Součástí prezentace značky Didriksons ke 100letému výročí je mimo jiné film a kniha, které o historii značky pojednávají.

Kniha vznikla původně jako výroční, nicméně brzy bylo zjištěno, že překonala obraz historie značky a je mnohem bohatší. Podává důležité informace o vývoji švédského textilního průmyslu. Na knize se ve velké míře podílela novinářka Agneta Didriksons, příbuzná ze třetí generace po zakladatelích. Kniha v anglické mutaci bude distribuována na jaře i v České republice v omezeném počtu několika desítek výtisků.

Fotogalerie:

 

Film provází 100 letou historií a je nejenom korporační historií, ale stejně jako kniha, také zajímavým historickým dokumentem.

Shlédnout můžete na následujícím odkazu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HnoDhR2zRA8

Roman Vojtek - již třetí sezónu tváří značky

Didrinksons1913

Značku DIDRIKSONS1913 si za uplynulý rok spolupráce pochvaluje i Roman Vojtek, známý herec a nadále tvář značky DIDRIKSONS1913. Produkty Didriksons se staly součástí jeho života.

„Vyhovuje mi zejména spojení mých požadavků na design, komfort, ale také funkčnost produktů.  A to produkty Didriksons bezesporu splňují,“ doplňuje Roman.

Nejen na hory, ale především do města, při každodenní cestě do práce, nebo na procházku městem, tam míří kolekce Urban.

Didrinksons1913

Nové trendy a materiály

Nová jarní kolekce DIDRIKSONS1913 je obohacena o nové materiály, které sebou přináší zejména vyšší  komfort při nošení. Jedná se o Tencel a organickou bavlnu. Jsou to naprosto přírodní materiály, velice příjemné, odolné vůči bakteriím, navíc šetrné k životnímu prostředí (100 % rozložitelné) a přitom funkční.

Více informací na www.didriksons1913.cz a na facebooku.

Didrinksons1913

Reklama