Dostihovou detektivku doporučuje čtenářka Irena. Vybrala příběh Vyrovnaný účet od Dicka a Felixe Francise. Máte rády knížky z dostihového prostředí?

Detektivku doporučuje čtenářka Irena. Přiznám se, že jsem nikdy nic od Dicka Francise nečetl, tak to asi budu muset napravit...


Nejen pro kamarádky, které čtou rády detektivky.

  • Dick Francis a Felix Francis - Vyrovnaný účet.

Nakladatelství Euromedia - KK.
Kniha známých anglických detektivkářů - otec a syn Francisovi (původně psal pouze otec, po jeho přesídlení do Států se syn stal nejprve jeho manažerem, později spolu vytvořili spisovatelský tandem). Detektivek od Francise (Francisů) existuje dlouhá řada a všechny přinášejí kromě příběhů jedné hlavní postavy (zprvu - obvykle úspěšného žokeje, který z různých důvodů musel závodění opustit, později i dalších účastníků dostihového světa) také zajímavé poznatky ze života na závodištích, ve stájích i specifické dostihové společnosti. Tato knížka je příběhem malého bookmakera, který nemůže konkurovat sázkařským gigantům a je na životním rozcestí při rozhodování zda svět sázek opustit nebo bojovat nerovný boj proti ziskuchtivým protivníkům, kteří se neštítí ani vraždy. Děj je napínavý a rozluštění nečekané, jak je obvyklé u těchto autorů - fiktivní zápletky jsou pozoruhodné.

Dostihy a sázky - pro některé životní droga, pro jiné nepochopitelný svět fanoušků a fanatiků. Kniha je čtivá a žánr odpočinkový, ale zároveň nutí k přemýšlení o osobitém a pro nás zdánlivě neskutečném životě určité skupiny společnosti. (U nás by nejvíce bylo srozumitelné partě kolem žokeje a trenéra Váni.)

PS. Pro ty, kteří jsou proti detektivkám zaujatí bych doporučila např. thriller Raymonda Khouryho - Poslední templář (fikce s náboženským motivem) nebo  Steve Berryho - Teplářské dědictví (historie kontra přítomnost).

Irena

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?

Příspěvky k tomuto tématu již neposílejte. V podvečer se dozvíte, který z příspěvků jsem odměnil zajímavou knihou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).

Leky

Reklama