„S Patrikem chodíme tři roky a už nějakou dobu jsem cítila, že je čas posunout náš vztah dál, konkrétně ke svatbě a potom i k dětem. Upřímně jsem čekala, že mě o ruku požádá už asi před rokem. On prý chtěl, ale vpadla do toho koronavirová pandemie, takže se rozhodl ještě počkat. Pak ale zjistil, že přicházejí další vlny nemoci, nemuseli bychom se dočkat vůbec a konečně teda pokleknul,“ popisuje Lenka.

Svou přítelkyni Patrik překvapil na Vánoce, kdy měla pod stromečkem kromě jiného právě i zásnubní prstýnek. Šlo o jednoduchý kroužek z bílého zlata s malým kamínkem. Jednalo se o diamant, jak Patrik své snoubence nezapomněl zdůraznit s tím, že má na prstýnek dávat pozor.

Foto: Shutterstock

„Moc se mi líbil. Patrik mi ještě vykládal, jak si dal na výběru záležet a hned jak před Vánocemi otevřeli obchody, vydal se hledat ten nejlepší prsten, který se ke mně bude nejvíc hodit. Zbaštila jsem mu to, a ještě jsem mu hrozně děkovala, že si neměl dělat takovou škodu a že by mi stačil i s obyčejným kamínkem. Jenže před pár týdny jsem z nudy dělala pořádek v dokumentech, které máme doma. Rozhodla jsem se protřídit staré účty apod. a chtěla jsem udělat Patrikovi radost a vlezla jsem i do jeho papírů. Měl v nich pořádný nepořádek a vytřídila jsem mnoho X let starých účtenek. Bohužel nebo bohudík jsem mezi nimi narazila i na účet od prstýnku, bylo na něm datum staré pět let,“ říká Lenka.

Mladé ženě bylo okamžitě jasné, která bije. Věděla totiž, že Patrik byl zasnoubený už se svou předchozí přítelkyní. Ke svatbě ale nedošlo, rozešli se ještě před jejím plánovaním. A prstýnek, který Lenka dostala, byl evidentně původně určený pro jinou ženu.

„Hned jak přišel domů, tak jsem ho samozřejmě konfrontovala. Nezapíral a přiznal se. Prý mám být ráda, že mám tak drahý prsten, co by za to jiná žena dala a neviděl prý důvod, proč by měl kupovat nový, když měl doma tenhle starý. Na otázku, proč mi teda lhal o tom, jak dlouho ho vybíral, jen krčil rameny,“ popisuje žena.

Od této hádky uběhly už dva týdny, během kterých Lenka s Patrikem prohodila jen pár nezbytných slov. Je naštvaná a zklamaná, že stojí jen za prsten, který už před ní někdo nosil. 

„Je to pro mě obrovské zklamání. Prstýnek mám v krabičce a od té doby jsem na ho prstu neměla. Asi nejvíc mě mrzí, jak se k tomu Patrik postavil. Vůbec si není vědomý toho, že udělal něco špatně a myslí si o mně, že jsem nevděčná a zbytečně hysterická. Nevím, jak se k tomu mám postavit a jestli se mi vůbec chce mu odpouštět,“ uzavírá. 

Čtěte také:

Reklama