Módní návrhářku Blanka Matragi není třeba dvakrát představovat. Proslavila se hlavně pohádkovými modely pro dcery z bohatých rodin, ty královské nevyjímaje a sklízí s nimi obrovské úspěchy. Dokázala přesně odhadnout vkus svých zákaznic a stala se vyhledávanou a velmi uznávanou umělkyní nejen v Libanonu, kde žije a pracuje, ale i ve světě.

Poslední dobou se tak trochu vrátila ke svému původnímu „řemeslu" (vystudovala střední průmyslovou školu sklářskou) a přijala nabídku společnosti Diamonds International Corporation, navrhnout autorskou kolekci diamantových šperků.

Klávesy

Vznikly dvě sady - první s názvem „Klávesy" inspirovanou kubismem a milovaným Františkem Kubkou, druhá hravější a barevnější s názvem „Octopus", vznikla na motivy podmořského dna a je odrazem její vlastní návrhářské tvorby. Blanka Matragi vytvořila návrhy náhrdelníků, náušnic a prstenů a přísným okem dohlížela i na samotnou realizaci.

Octobus

Obě sady jsou vyrobeny z 18-ti karátového bílého zlata. Pro šperky „Klávesy" bylo použito zelených turmalínů, černého onyxu, bagetových diamantů a kulatých briliantů.

Klávesy-náhrdelník

Sada „Octopus" zase září růžovými turmalíny, safíry a drobnými diamanty. A rozvíjí se už další spolupráce - barevné varianty k těmto sadám ve světlejších a pastelových odstínech.

Prsten Octobus

Drahé kameny byly vybrány v různých částech světa tak, aby přesně odpovídaly jejím představám.

Octobus náhrdelník

Proces od návrhu po realizaci trval přibližně rok a půl. Originály jsou zatím neprodejné, ale vznikají ve vyhotovení „mini" - zmenšené návrhy sad „Klávesy" a „Octopus".

Ceny jednotlivých šperků z „mini" sady se budou pohybovat od 80 tisíc do 300 tisíc korun.

 
Blanka Kyselová se narodila 20. února 1953 ve Světlé nad Sázavou.Talent zdědila po tatínkovi-uměleckém skláři. Vystudovala střední průmyslovou školu sklářskou a oděvní výtvarnictví na VŠUP v Praze. Její kariéra se vyvíjela slibně, ale potkala Makrama. Osudová láska? Sama o sobě říká, že ji nic nezarazí, když hoří.“Jsem ujetá“, říká doslovně a šla za hlasem svého srdce. Jenže do Saúdské Arábie ji na komunistický pas nepustili a uvízla v Libanonu. A jak už to ve správných pohádkách chodí, vzdal se Makram místa ředitele stavební firmy v Saúdské Arábii a začal s Blankou od nuly v Libanonu. Dali si inzeráty, kde nabízeli služby v oblasti návrhářství a výtvarnictví oděvů a v jedné firmě uspěli. První zakázkou byla kolekce svatebních šatů… Všechno to vypadá tak snadně a Blanka Matragi to zlehčuje slovy:“Já jsem přijela ještě do středověku. Dostala jsem se k první princezně, u ní sedělo dvacet dvorních dam a než jsem opustila palác, už na mě čekala jiná dvorní dáma a vzala mě k jiné princezně“ Tomu se říká, být ve správný čas na správném místě.

Zdroj a foto: Tisková zpráva DIC

Reklama