Krásný zasněžený den do redakce.

Nemám ráda doktory!!! Nemám je ráda odmala, kdy se mnou rodiče houpali, držíc mě mezi sebou za ruce, já se přetočila a spustila křik. Tenhle příběh znám z vyprávění, byl mi tenkrát asi rok a půl a okamžitě se mnou běželi k doktorovi. Ten dobrák mi údajně prohmatal ramena, konstatoval, že je mám pohmožděná a pláču spíš leknutím.
Do dnešního dne se mi ruka otáčí div ne kolem dokola a čeká mě operace, kterou neustále odkládám. Podle ortopedky jsem měla prasklé klouby v loktech, srostly špatně, a tak má kloub větší volnost. Už o něco méně se to líbí vazům, které se vytahují, a mně, které se pak ruce klepou a bolí jak zasloužilou důchodkyni.

Kromě návštěv ortopeda jsem se lékařům úspěšně vyhýbala asi dva roky, než se mi začalo špatně dýchat. Zpočátku jen čas od času, po těžší chřipce se to podstatně zhoršilo a já začala své zápasy o dech.
Mám dvou a půl letého prcka, kdo má malé děti spící ve stejné místnosti, ví, že sex je záležitost, která se stává celkem dobrodružnou a je nutná trocha diskrétnosti. Nebývám zrovna potichu, a tak to řeším hlavou zabořenou v polštáři. Fungovalo to do chvíle, než přišly zmíněné zdravotní potíže... :o) Když máte hlavu zaraženou v polštáři, partner vás přidržuje za vlasy, tak jak to máte rády, abyste se ve víru vášně nezapomněla a nevzbudila malého teroristu, je docela těžké, dát mu vědět, že se nezmítáte v orgasmu, ale následkem nedostatku vzduchu, a tak by vás měl pustit, ne naopak. :o)))
Mrňous také dost těžko chápal, že koulení očima a pískavé zvuky, které maminka vydává, nejsou určeny k jeho obveselení, ale že jde do tuhého, na druhou stranu se ale královsky bavil, a to také není k zahození.

Nakonec jsem se odhodlala a naštívila obvoďačku. Doporučení: „Omezte sport a nestresujte se, poslech je čistý, takže asi lehká viróza," mi ve chvílích, kdy jsem se dusila, moc nepomáhal. Vyrazila jsem tam tedy znovu a značně neochotně byla odeslána na plicní. V tu dobu už mi v hlavě strašila rakovina plic, rodiče byli silní kuřáci, a tak i když nekouřím, celé dětství jsem aktivně inhalovala. V čekárně jsem prožila chvilku hrůzy, kdy se se mnou chtěl seznamovat Ukrajinec, jehož tuberácký kašel a nezdravá barva nedávaly naděje na moc dlouhou známost, a statečně napochodovala do ordinace. Neumíte si představit, jak neskutečně se mi ulevilo, když doktorka vyhodnotila rentgen bez nálezu" . K jejímu údivu jsem diagnozu astma" brala s úsměvem a ulehčením. Přes její doporučení dál cvičím, dělám všechno jako dřív a pevně doufám, že když budu astma dost dlouho ignorovat, zachová se stejně. :o)  Zatím mi občas pomáhá kouzelné foukátko", které v okamžicích největší krize zabere spolehlivě. A můj synek?

Říkala jsem si, že bude zklamaný, že už se žádné namodralé grimasy nekonají, ale vyřešil to po svém. Ví moc dobře, kde inhalátor ukrývám, a tak když začnu sípat a lapat po dechu, čas od času vyrazí, popadne ho a dá se na útěk. Moje sípavé klení, přidušené obličeje a vzteklá pěna u pusy ho pokaždé spolehlivě pobaví. Vzhledem k tomu, že vyleze všude a inhalátor pokaždé objeví, se hodně snažím, abych si to u něj příliš nerozházela, zatím se sice pokaždé slitoval a nechal se chytit, ale co kdyby...
Z_U_Z_U


Milá Z_U_Z_U,
líbí se mi, že to berete s humorem.
Hodně zdraví a pokoj navíc přejeReklama