Čtenářka, která se tituluje prababka, má doma chlapa za kterého chodí k lékařům. A zlobí ji, že se svými neduhy nic nedělá. Děkuji Vám prababko za příspěvek. A buďte ráda, že horečku omladnic ještě neměl…

Na většinu otázek musím odpovědět kladně.Ano, nutím svého muže chodit k lékaři, má vlastně příznaky všech možných chorob, které už medicína za tisíciletí diagnostikovala, ale k doktorovi téměř nechodí.Pouze pro potvrzení kvůli řidičáku, to za něho jaksi nemůžu.

Znáte určitě Tři muže ve člunu, prima počteníčko od anglického literáta jménem Jerome Klapka Jerome. Vzpomínám ho proto, že jeden z mužů z románu měl rovněž příznaky všech chorob kromě horečky omladnic, a to pouze z jednoho prostého důvodu, že muži nerodí / zatím/ a nemohou ji v šestinedělí dostat.

Musela jsem také svého manžela objednat k ortopédovi přes praktickou lékařku, ale s bolavým loktem už si musel odsedět kus vzácného času pro život v čekárně sám. Akorát mu paní doktorka v doporučení napsala opačný loket, ale naštěstí nešlo o amputaci. Manžel si asi spletl ruce, když mě posílal pro kýžené lejstro.

Taky mám přinést naší lékařce od muže/promiňte, že jsem intimní / vzorek moči, protože měl laboratorní vyšetření snad před dvaceti lety, ale to jsem ještě pro apatii dárce nesplnila, i když sama kvůli lékům chodím k lékařce pravidelně.

Manžel veškeré léky odmítá, pokud dostane od Ježíška  = dětí nějaké drahé doplňky výživy, tak je zbaštím nakonec já.Abych ale nelhala, tak posledního půl roku, když už je úplně zkroucený, si někdy / většinou tajně / vezme ibuprofen. A pak si jde třeba zahrát ve věku sedmdesáti jar se „ starými pány „ basketbal.

Zlobí mě to, že on se svými neduhy nedělá skoro nic, ale mně vyčítá , když doplácím za léky. Taky mě trápí, že nemá pocit hladu a jí velmi málo, kdežto já kynu jako vánočka ze všeho, na co mně padne zrak, a většinou to i slupnu.

Je nespravedlivé, že si v jednom kuse na něco stěžuje, ale nesmí se o tom nikde mluvit, protože navenek je přece úplná rybička a nestárnoucí junák.Takže manžel není  ani pravý hypochondr, diagnóza podle mě , naprostého laika  by zněla : je to chlap!
Zdraví přeje in-kám i jejim partnerům

 prababka.


Pečujete a hlídáte zdraví svého partnera?

  • Nutíte ho chodit k lékaři?
  • Musíte ho objednávat na preventivní prohlídky?
  • Dohlížíte na to, aby bral léky?
  • Podceňuje s chlapskými řečmi na rtech příznaky nemocí?
  • Nebo je to hypochondr, který sám lékaře obtěžuje?
  • Nechá si do svých nemocí mluvit?
  • Trápí vás, že s ním nehnete?

Své příběhy, úvahy, nářky i popis komického mužského chování směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

Slibuji, že se vší vážností ve tváři se nebudu ničemu smát ani posmívat a že jedné z vás za příspěvek pošlu odměnu. Voucher na 500 Kč do internetové lékárny www.lekarna.cz. Kdo to bude, zveřejním dnes v 16 hodin…

Reklama