Velmi zajímavý příspěvek nám přišel od čtenářky vladka321. Ta se rozepisuje o jaru, o narození svých dětí a taky o devítkách.

Milá vladka321, zaujalo mě, co jste napsala o devítkách, budu si to muset u dětí taky spočítat. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný slunečný den.


Jaro je pro mne tím nekrásnějším obdobím, které znám. Příroda se probouzí, rodí se mláďata, vše začíná být po zimě barevnější a veselejší.

První jarní den je dnem rovnodennosti. Tehdy střed slunečního kotouče stane přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení berana. Den i noc se stává přibližně stejně dlouhou. Od tohoto okamžiku se den začne prodlužovat a všichni postupně začneme po té dlouhé zimě žít a těšit se na každý nový den.

A protože jaro je obdobím znovuobnovy, zrození a chuti do života, tak i u mě se takto jaro projevilo. V květnu se mi podařilo otěhotnět, což byl doslova zázrak a já za něj moc děkuji. Za devět měsíců nato se mi narodil zdravý syn a o devět let a devadesát devět dnů později se mi přesně na prvního máje narodila dcera. Když jsem si to tak nějak počítala, tak těch devítek je opravdu požehnaně. Devítka je přitom číslo dokonale analytické, číslo hledání pravdy, číslo odpovědnosti. Já devítku, stejně jako jaro považuji za symbol lásky, něhy a štěstí.

Hezké jaro všem,

vladka321

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jaro a první jarní den

  • Máte ráda jaro?
  • Nebo dáváte přednost jinému ročnímu období?
  • Víte něco o prvním jarním dnu?
  • Máte nějaké historky o jaru?
  • Zažila jste na jaře něco důležitého, zásadního?

Napište mi cokoliv k tomuto tématu, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, knížka Paula Coelha Rukopis nalezený v Akkonu (nakl. Argo) a k tomu revitalizační maska na barvené vlasy Satinique.

To ostatní je stejné jako vždy, pište na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je JARO. Předem děkuju!

cenaJaro

Reklama