kVe výhodě, ale současně paradoxně i v nebezpečí budou sluneční a ohnivá znamení. S nulou nepočítáme, takže tento rok je rokem jedničky.

Jsme na začátku, a to nejen na začátku kalendářního roku.

S trochou nadsázky můžeme v mnoha oblastech opravdu říci

„MÁME TO ZA SEBOU!“

Devítka byla náročná

Jen ve zkratce.

S osmičkou jsme na sebe pěkně naložili všechno osudové.

Osmička je Mars, a ten je válečníkem. Je akční a pro rozhodnutí nejde daleko. Věří si. Toto číslo je číslem karmy, a ne nadarmo je právě ona v poloze vleže symbolem Univerza.

S osmičkou jsme často začínali věci, o kterých jsme se domnívali, že jsou ať už správné, nebo rovnou nutné. Byli jsme přesvědčeni, že na to máme.

deNásledující devítka, tedy Saturn nám pěkně ukázala, jak je to doopravdy.

To mohlo být a bylo, pro mnoho firem, politických stran, států, ale i nás lidí a našich vztahů drtivou většinou velice zátěžové.

Chce-li se člověk trochu zorientovat, může si Saturna představit jako soudce, který je nestranný, spravedlivý, ale velmi nemilosrdný. Všechny chyby, kterých jsme se dopustili, nám tento mentor a velký učitel naservíroval pěkně až domů.

Spravedlnosti se neschováme, a už vůbec ne té Saturnské.

Devítka je jakýmsi zúčtováním. Je to konečné numero. Uzavření cyklu.

Pro představu je to podobné, jako když si koupíte novou skříň. Z té staré už do ní patrně nedáte nic, co už nechcete nosit, co nemá z vašeho pohledu budoucnost. A teď si to představme pohledem Saturna.

Nemilosrdně nám vzal, co už do jedničky, která je jakýmsi startem, nepatří, co se v ní neudrží, co by překáželo.

To proto se v minulém roce rozpadlo tolik vztahů, tolik vlád, padlo tolik firem a tak dále. Nebylo to vždycky příjemné. Někteří si tento rok opravdu „užili“. Budiž jim ale útěchou, že začínají nově. Všechno by teď mělo být čerstvé.

Byla jsem u toho, když se moji dva přátelé po několikaměsíční krizi rozešli poslední ráno minulého roku. Z mého pohledu „nepřelezli přes devítku“.

Jednička je Slunce

s

Tak jako je Slunce životadárné a zahřívající, může být nebezpečné a spalující.

Všichni Střelci, Lvi a Berani by si měli letos dát pozor, protože mnoho ohně není dobrý model. Zárověň ale mohou tato znamení prožít rok přísunu energie, životních změn k lepšímu, pracovní postup a podobně.

Pokud jsme se v minulém roce snažili, Saturn naše vize pustil. A Slunce jim teď dá život.

  • Ve funkčních vztazích by se to mělo hýbat.
  • Lidé budou tento rok k sobě vnímavější.
  • Budou se chtít sdružovat a spolupracovat. Poznáte to na sobě. Může se stát, že pro vás návštěva tchyně nebude tak zátěžová. Bude pro vás důležitější lidská společnost než její chyby a minulé prohřešky.

Pohledem ke zdraví – Sice to bohužel není o tom, že by člověk odhazoval hole a slepí začali vidět, ale životní energie a síly k boji s různými neduhy budeme mít s jedničkou více.

Pohledem ke vztahům – Pokud jsme přešli přes devítku, může to znamenat, že náš vztah do „nové skříně“ patří. Že není u konce, že si ještě máme co předat.

Ovšem pozor, Saturn nás mohl nechat přelézt jen proto, abychom ani jeden neodešli s prázdnou. A teď opravdu nemám na mysli majetek, byť proč ne. Jde spíš o vyrovnání.

Týká se to například těch, kteří byli ve vztahu utiskováni, aby ke konci roku došli k přesvědčení, „že takto žít nechtějí“, ale neměli dostatek sil.

Slunce jim ji dá. Ukončí, co musí.

A jejich nový vztah bude tím, co v jedničce nezemře. Právě naopak. Budeme rádi s druhými a budeme milejší. Naproti tomu také energičtější.

Když to ale nepřeženeme, bude naše energie více hřejivá a příjemná jako sluneční paprsky.

Pohledem k politice – Tam je to těžké, protože se Saturnem odešlo neživotné, nemocné a vše, co na sobě neslo zatížení viny z minula.

Holt „zločin a trest“, jak říká klasik.

Politika tohoto roku bude aktivní, energická a bude se chtít prosadit. To na sebe logicky může vzít mnoho podob. Na druhou stranu by se politici měli více zabývat tím, komu vládnou, a méně soudit kolegy.

Zájem by se měl obracet k celku a jeho užitku. Lidé zase lépe uvidí pohledem zpět, co už doopravdy nechtějí. Jejich pohled bude globálnější, zaměřený na budoucnost, kterou si s „novou skříní“ nebudou chtít kazit.

Velkou šanci budou nové politické strany, nečekané koalice a strany s dobrým programem.

Mezinárodní politika bude asi vypjatá, koncem roku vyostřená. Spíš se to ale bude týkat zemí mimo USA a Rusko, jak by se dalo čekat. Tam to bude horší spíš v roce 2011.

Pohledem přírody

Tady je to o něco náročnější. Slunce je teplé a plné energie. Můžeme čekat od přírody všechno, co má něco společného s energií Země. Hlavně s teplotou a vodou.

Zřejmě se budeme dost opékat a na seizmickou činnost a bouře bude tento rok také asi bohatý. Země bude hodně v pohybu.

O záplavy nebude nouze a v zimě zřejmě o sníh, protože to je taky voda.

l

Každopádně přeji vám krásný vstup do roku Slunce. Ať je stejně hřejivý, světlý a veselý, jako bývá na louce, když je ráno ozářená paprsky. Nic hezčího si představit neumím.

HODNĚ ŠTĚSTÍ.

Reklama