Nejen dospělí, ale už i děti mohou na internetu nalézt užitečné rady a doporučení, co mohou udělat pro svůj zdravý život. Internetové stránky jsou na adrese www.yesneyes.cz.

Na stránkách spolupracuje známá dvojice kuchařů Filip Sajler a Ondřej Slanina. Dětem vysvětlují zásady správného stravování, proč je nutný dostatečný pohyb, a nabízí řadu zajímavých receptů na jednoduchá, chutná a zároveň zdravá jídla.

Děti kromě toho najdou na internetových stránkách také tabulky nutričních hodnot svých oblíbených jídel a potravin, užitečné informace o bylinkách a o koření i soutěže o hodnotné ceny. Dětský web vítají i lékaři, dietologové. Obezita u dětí totiž není nic výjimečného. Ostatně čísla hovoří jasně: Nejvyšší počet obézních dětí je v USA, je jich více než třicet procent. V České republice se s obezitou a s nadváhou potýká 13 procent dětí ve věku 6 až 10 let. U starších dětí ve věku 11 až 15 let je to 14 procent chlapců a 10 procent děvčat. Největší vzestup tohoto problému v poslední době zaznamenávají ve Francii, Polsku a Velké Británii. Například v Číně trpí obezitou a nadváhou 7 až 8 procent dětí.

 

 

Reklama