Milé dámy a také pánové,
s novým vedením našeho města přichází i nová tradice Dětských Silvestrů". Od 16 hodin se dne 31.12. konaly na náměstí různé soutěže, muzika vyhrávala ze všech amplionů dětské písničky, v jednom rohu se nafukoval a vyfukoval dětský hrad a náměstí se celé zaplnilo malými lidičkami s jejich rodiči.
I když je synovi teprve 16 měsíců, tak jsme u toho nesměli chybět. Poté, co jsme dorazili na místo a vyndali ho z kočárku jsme zjistili, že jeho nožky jsou opravdu rychlé. Zamíchal se mezi děti na dětskou diskotéku a prdelkou zabalenou do plínek kroutil sem a tam na tany, tany. Pak přišel na to, že tam jsou postaveny můstky ze dřeva. Takové oblouky se zábradlím, ale dosti strmé. Po chvilce pobíhání dětských nožiček už bylo dřevo pěkně zablácené a klouzavé. No měli jsme oba dva co dělat, abychom to zvládli. Samotného jsem ho ještě pustit nemohla, to dá rozum. Když už jsem necítila záda, tak jsme se šli podívat jinam a zkusili si v bazénku chytnout rybičku na háček. Máma zjistila, jak je „levá" a Marek si prostě popotáhl celý bazén se všemi rybkami. Nevím, jestli pořadatelé ocenili jeho výkon, nebo se nás už chtěli zbavit, ale dostal lízátko a šli jsme dál. Zkusil si i hodit míček do pytle, trefil lidi za námi. Ale ty můstky byly stále velkým lákadlem. Několikrát jsme se k nim museli vrátit. A zážitkem bylo i setkání s opravdu velkým vlčákem. Musím ocenit páníčka, že si psa držel nakrátko a umožnil nám si ho pohladit, když si ho přitisknul k sobě. Baf, baf," i když seděl, byl větší než syn, a ten z něj byl celý unešený a zvlášť, když si na něj mohl sáhnout.
Dalším programem večera byl koncert našeho žesťového sdružení, které zahrálo klasické i moderní vánoční písničky v různých úpravách a ti, co uměli, zpívali s nimi. A co teprve soutěž v jednohubkách? Letos jsme se ještě nezúčastnili, ale už příští rok nebudeme chybět.
A jaký byl závěr? No úžasný. V jedné polovině náměstí, která byla bezpečně ohraničena a nikdo tam nesměl, spustili pyrotechnici ohňostroj. Byla to parádní podívaná. Světýlka všech barev lítala na všechny možné strany. Jo, jo, už se těšíme na příští rok, až si to zopakujeme.
Omlouváme se, že neposíláme fotečky, ale taťka fotil na klasiku a mamka měla moc práce s uhlídáním torpéda".
 
Julie75
Milá Julie75,
to nevadí, hlavně že máte zážitky. My máme zase představivost.
Hezký nový rok a ať vám to vaše torpédo" dělá jen samou radost.
Reklama