Všechno v jednotném stylu, pastelových barvičkách, bezpečné a multifunkční. Na první pohled pokojíček jako pro panenky. Tak si představují dětský pokoj současní designéři. Ale není to spíš výkladní skříň pro návštěvy?

pokojíček

Když jsem poprvé viděla tyto dětské pokojíčky, myslela jsem si, že jsou na hraní. Takové pokojíčky, kam malé holčičky ukládají k spánku své medvídky a panenky. Ale ne, jsou to opravdu reálné návrhy dětského nábytku. Na první pohled velmi roztomilé, útulné, jistě dokonale funkční, ne-li přímo multifunkční, ale nemohu se ubránit dojmu, že takový pokoj je spíš výkladní skříní pro návštěvy než místem pro dětskou fantazii a kreativitu.

pokojíček

Nehledě na to, že takový nábytek potřebuje prostor, aby v místnosti zbylo ještě volné místo na hraní. Tím spíš že většina dětí dnes tráví mnohem víc času doma než venku, a dětský pokoj tak získává na významu. Plní spoustu funkcí. Je to ložnice, šatna, učebna, herna, místo, kam si děti zvou kamarády.

Nevím, jaký na to máte názor, ale většina z vás se mnou bude možná souhlasit, že děti víc než designový nábytek ocení prostor na „řádění“.

Líbí se mi model mých přátel. Svým dětem dali největší místnost v bytě a nechali jim naprostou volnost jak ve „výzdobě“, tak v možnosti pořádně se vyblbnout. Co nejméně nábytku, zato různá šplhadla, houpačky, basketbalový koš, čmárací stěna. Když už se přes hračky, stavebnice a autíčka nedaly otevřít dveře, prostrčili jim tam vysavač a děti si musely samy uklidit.

Už je vidím v designovém pokojíčku, jak způsobně sedí u stolečku, mají vzorně ustlané postýlky a hračky naskládané ve skříňkách. :-))

Pořídila byste dětem takový nábytek?

Foto: Devoto

Reklama