Malý soudce z lidu, nechutně upřímný s ostrým, pozorným pohledem. Co na srdci, to na jazyku. Občas mluví dřív, než myslí, což může být někdy hodně náročné. Navíc mu to vydrží i v dospělosti. To je dítě Střelec.

  • Kým je? – Soudcem jak vaším, tak svým vlastním. Mezi Střelci je opravdu hodně zastánců práva, pro jejich obrovskou potřebu spravedlnosti a schopnosti se za ni bít. Všechno hodnotí tak, aby to prospělo celku. Ani na sebe ale nezapomenou.

Dítě Střelec se těžko vychovává, protože jeho pojetí spravedlnosti nemusí být tím vaším. Ovšem on uznává jen tu svou. Děti Střelci jsou kontroverzní. Střelec není diplomat.  

Malého Střelce musíte o věci přesvědčit argumenty, které přijme za své. Nebude dělat nic, co by šlo mimo jeho představu dobra a správného jednání. Je prudký, ale odhadnutelný. Vznětlivý, ale rychle chladne.

Jeho hněv netrvá dlouho – nepotřebuje to.

  • Čím vyniká? – Schopností vycítit, co je nejpotřebnější, vycítit nejzranitelnější místo člověka, dále humorem, který je jeho specifikem i zbraní. Humor malého Střelce má blízko k satiře je sarkastický, namnoze černý. Umí se výtečně bavit na cizí úkor.

s

Je to rošťák i v dospělosti.

Někdy se jeho žertům směje jen on sám. :-)  Rovněž je dobrým kritikem. Jeho kritika je sice nelítostná, ale bývá správná. Jestliže vám Střelec řekne, že vám to nesluší – vezměte si jiné šaty, i když byly drahé. Nezná milosrdnou lež. Opravdu vypadáte jako blbec.

Jedná bez příkras. Svou upřímností jsou Střelečci schopni i zranit. Často přemýšlejí, až když promluvili. Pokud chtějí ranit, udělají to jednou větou.

Prostě zamíří na cíl a vystřelí.

  • Co po něm nechtějte? – Aby se něčeho vzdával. Nerad opouští staré věci. Má k nim vztah. Není právě novátor, i když se nechá někdy přesvědčit, že je to ku prospěchu. Pak bude věc obhajovat.

Střelci jsou tak trochu sentimentální, ač to mistrovsky kryjí právě svou satirou. Na svoji osobu bývají choulostiví. Nechtějte po malém Střelci, aby se zabýval detaily – nemá je rád. Dívá se na věci z globálního pohledu.

Nechtějte, aby recitoval, ale zpívá celkem s elánem.

  • Jak vás vidí? – Jako zkoumaný objekt. Hlídá vaše chování a hodnotí ho. Střelci mají rádi své rodiče. Neradi ale poslouchají. Mají vlastní pravidla.

Nestraní se rodiny, pokud jsou vztahy harmonické. Hodně Střelců zůstává s rodiči dlouho i v dospělosti. Jednoho z rodičů pak často hledají v partnerovi.

  • Jaký volit přístup? – Nechte malému Střelci možnost rozhodnout se, co si vezme na sebe. Znám jednoho malého Střelce (dívku), která má skříň ve sklepě.

Doma si obleče při odchodu do školy to, co má připraveno, ale z domu odejde v tom, co se jí líbí. Střelci mají vkus, který je neotřelý.

Pokuste se Střelci nekřivdit a občas se zasmějte jeho vtipu, i když máte pocit, že byste se spíš rozplakali. Pokuste se přijmout fakt, že máte doma nejupřímnější znamení horoskopu, ač chápu, že jeho upřímnost někdy není vůbec příjemná.

Pokuste se Střelce směrovat, nikoli lámat. Dejte mu samostatnost, udělá mu to dobře.

Máte doma bytost, která má pro strach uděláno. Pokud Střelce nebrzdí ascendent, nebo umístění planet, rádi riskují. Mají slabost pro rychlá auta a logicky i zbraně.

Jestli je někdo schopen udělat či vyslovit něco naprosto šíleného a pokládat to za normální, zatímco zbytek světa má dojem, že se zbláznil, pak je to na tuty Střelec.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst: