Necelé dva měsíce mají dětští hrdinové na to, aby napsali příběh o svém dobrém skutku nebo o skutku svých kamarádů a přihlásili jej do projektu Dětský čin roku 2015. Využít k tomu mohou také některou z partnerských akcí, na kterých bude přítomný stánek Dětského činu roku. Uzávěrka pro zasílání příběhů do letošního jedenáctého ročníku je 30. září 2015.

Využít zbývající čas a přihlásit se do Dětského činu roku mohou děti hned několika způsoby. Skutečné příběhy o vlastním dobrém skutku nebo o skutku svého kamaráda či kamarádů lze posílat buď poštou na adresu P.O. Box 96, 170 04, Praha 74, elektronicky prostřednictvím webových stránek www.detskycinroku.cz nebo osobně odevzdat na stánku Dětského činu roku. V září jej najdete ještě na třech pražských akcích:

  • Sportovní festival Sporťáček

Datum: 5. 9. 2015

Místo: Hamr Braník, Praha

  • Festival Foodparade

Datum: 5. –  6. 9. 2015

Místo: Zámek Troja, Praha

  • Vyšehrátky 2015

Datum: 6. 9. 2015

Místo: Vyšehrad, Praha

holcicka

Harmonogram Dětského činu roku 2015

Dětský čin roku má tradičně celkem sedm kategorií: Záchrana lidského života, Pomoc ostatním, Kolektivní pomoc, Pomoc přírodě (partnerem je Rádio Junior), Dobrý nápad, Pomoc n@ netu (partnerem je Seznam.cz) či Pomoc starším lidem, kterou zaštiťuje hlavní partner projektu Nadace AGROFERT. Všechny zaslané příběhy bude po 30. září pečlivě vyhodnocovat odborná porota, která vybere v každé ze sedmi kategorií celkem pět semifinálových příběhů. O vítězi v každé kategorii rozhodnou děti hlasováním na webových stránkách projektu od 20. října do 8. listopadu 2015. Slavnostní vyhlášení vítězů jedenáctého ročníku Dětského činu roku proběhne 3. prosince 2015.

Projekt Dětský čin roku, jehož hlavním organizátorem je společnost Whirlpool ČR, každoročně oceňuje příběhy dětské odvahy, statečnosti a obětavosti. Vítězové jednotlivých kategorií budou odměněni věcnými dárky od partnerů projektu a šekem v hodnotě 10 000 Kč pro svou školu na nákup školních pomůcek. Odměnou bude také nevšední zážitek při slavnostním vyhlášení na Staroměstské radnici v Praze, kterého se účastní patroni jednotlivých kategorií: herec Jan Révai, herečka Jitka Čvančarová, zpěvačka Petra Černocká, moderátorka Lucie Křížková, vícenásobný paralympionik a mistr světa v cyklistice Jiří Ježek, moderátorka Zora Jandová a další.

Více informací o projektu Dětský čin roku, včetně podrobných pravidel, naleznete na webových stránkách www.detskycinroku.cz.

Reklama