exotic

Znáte ten pocit, když něco opravdu chcete, ale nemůžete to mít? Nebo můžete, ale prostě to nedostanete? Jako dospělé se s tím už nějak vyrovnáme, ale jak jste to snášely v dětství? Cítíte pořád ten pocit křivdy, protože vám rodiče nekoupili mrkací panenku? Vlekli vás do botanické, když vy jste chtěla do zoo? Nutili vám zeleninu, zatímco vy jste toužila po tabulce čokolády? Donutili vás jít po škole na gympl, přestože jste od dětství chtěla být kadeřnicí?

Mám docela kliku, ty největší dětské sny se mi splnily. Sen o tom, že si jednou vezmu Davida Hasselhoffa, sice ne, ale jsem za to vlastně ráda. Ale pravda, těch pár slabých míst moje dětství má.

Chtěla jsem krokodýla

„Chceš-li křečka a rodiče ti ho nechtějí dovolit, přej si vytrvale krokodýla a pak náhle slev na křečka,“ tuhle moudrou radu jsem si přečetla v čítance na druhém stupni základní školy. Něco mi to připomnělo.

Od tří let jsem si vytrvale přála krokodýla. Když mi bylo pět, dostala jsem potkana. Časem jsem jich měla dvanáct. Jenže já jsem opravdu chtěla toho krokodýla! Dostala jsem ho, když mi bylo šest. Měřil asi 30 centimetrů a byl ze zapáchající gumy s nápisem „Made in China“ na břiše. Stačil mi týden, než jsem se ujistila, že chci živého.

Vysvětlili mi, že to nejde. Že krokodýl se nesmí chovat v domě ani na zahradě, poněvadž patří do přírody, že je nebezpečný a že by neměl co jíst a pak by mohl sníst třeba i nás. Zodpovědně jsem situaci přijala a od krokodýla upustila. Začala jsem si přát delfína.

Nicméně od myšlenky na krokodýla jsem s těžkým srdcem definitivně upustila a věřila tomu, co mi bylo řečeno. Až do února letošního roku, kdy jsem se od jisté čtenářky Ženy-in dozvěděla, že její soused chová krokodýla v obýváku panelového bytu. A pak že to nejde.

Lhali mi!

Nesplněné sny z dětství - to je téma pro dnešní den. O čem jste jako malé děti snily a nesplnilo se vám? Napište nám svůj příběh! Adresu už jistě všechny znáte:

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a nakonec vybereme jeden, jehož autorku odměníme sladkým balíčkem plným čokolády.

Reklama