Dnešní móda pro děti se moc neliší od módy pro dospělé. I u známých návrhářů často najdete oblečení v normální, i zmenšené formě. Takže jestli patříte k těm šťastnějším a máte na to peníze (jako například Madonna, která své dceři nakupuje drahé modely), můžete si vybrat ze široké škály dětského značkového oblečení. A to třeba i večerní šaty pro čtyřleté princezny nebo prince.

Já osobně bych to ale s množstvím oblečení na děti nepřeháněla, protože rostou opravdu jako z vody a během chvíle se jejich velikost může změnit hned o několik čísel (včetně bot).
A děti stejně parádu tolik neocení.

Měli bychom hledět především na praktičnost a pohodlí.
Nejdříve si musíme uvědomit, na jakou příležitost oblečení potřebujeme a kupovat ho vždy raději o kousek větší.

S barvami se nemusíme tolik zatěžovat jako u našeho oblečení. Děti jsou roztomilé i v kombinaci tří či dokonce čtyř barev najednou.

Nejlevnější a nejoriginálnější je oblečení, které ušijete. Teď si asi řeknete, proč byste se měly namáhat se šitím, když je všude spousta obchodů a třeba i second-handů, kde si za pár korun můžu koupit už hotovou věc?

Ale když se rozhodnete udělat si trochu času, určitě nebudete litovat. Můžete si vytvořit oblečení přesně podle svých představ, které padne přesně na míru, což se vám bude hodit obzvlášť, pokud máte dítě, které nevyhovuje konfekčním velikostem prodávaným v obchodech. A můžete si být jisti, že váš model neuvidíte na žádném jiném dítěti.

Moje dcera je totiž drobnější postavy, a tak je jí všechno oblečení volné v pase. Tady se mi hodí šicí stroj. Stačí pár stehů a kalhoty, nebo sukýnka, padnou jako ulité.

Tak co, dostali jste chuť něco svému zlatíčku ušít? Příště se můžete dozvědět, jak na to jít levně a jednoduše.