soutěžní bednaJste spokojená s nabídkou dětského oblečení v Česku? Vyhovuje vám design a hlavně cena? Nepřipadá vám přemrštěná? Mnohé matky to řeší nákupem oblečení v sekond handech nebo výměnou na burzách.  Ale ne všem se oblečení z druhé ruky zamlouvá a chtějí své dítě oblékat do nového.

Některé podnikavé ženy to začaly podle dnešní MF Dnes řešit přes internet. Nejen že začaly nakupovat, ale také samy podnikat. Podle jejich zkušeností je prý v zahraničí dětské oblečení až o pětinu levnější a založit si vlastní obchod se v současnosti prý rozhodně vyplatí.

Se svými zkušenostmi se deníku svěřily tyto maminky:

Romana Šuláková nebyla s nabídkou českých obchodů spokojená. Nevyhovoval jí vzhled ani cena  zboží. Začala ve Velké Británii nakupovat nejprve zboží z druhé ruky, před čtyřmi lety si otevřela kamenný obchod a potom si zařídila i ten internetový. Nyní už nakupujeme pouze nové zboží z kolekcí německých a britských značek.

„Nabídka českých kamenných obchodů se mi nelíbila, tak jsem začala hledat v zahraničí. Třeba britský NEXT je až o pětinu levnější než ten český a v Německu má HM nižší ceny tak o patnáct procent. Nechápu, jak je možné, že u nás jsou ty samé věci dražší, když jsme přece všichni v Evropské unii,“ řekla MF Dnes Petra Žahourová, matka dvouleté dcery.

A svůj názor na tyto cenové rozdíly má i Lenka Štanclová, která vyrábí šátky na nošení dětí. „Za rozdílnými cenami podle mě stojí množství zboží, které se v zemi prodá,“ říká podnikající matka. Naráží tak na fakt, že do zemí s větším počtem zákazníků prodávají výrobci levněji.

Podle slovenské obchodnice Dagmar Koppalové se vyplatí zajet do Polska například pro kočárek, kde jsou i značkové až o polovinou levnější než v Česku. Do Rakouska jezdí zase nakupovat hračky.

Co se u nás naopak vyplatí nakupovat, je kosmetika a pleny. „Dříve se hodně jezdilo pro kosmetiku do Německa, ale to už se dnes nevyplatí. Pokud je v českém obchodě slevová akce, tak je Německo určitě dražší,“ říká Alena Horáková. Avšak upozorňuje, že za hranicemi mají již novější kolekce plen. Když tady ještě pleny neměly pružné pásky, tak si je prý z Německa vozila.

Pleny jsou na trhu žádaným zbožím. Dítě je totiž bude potřebovat po několik let. Není tedy divu, že matky pečlivě sledují jejich ceny.

Jaké jsou vaše zkušenosti s dětským oblečením? Kde ho nakupujete? Jste spokojená s cenou a kvalitou?

PIRÁTSKÁ SOUTĚŽ: nevědět (2)

Reklama