Kniha je vhodná pro děti od 10 let a jejím autorem je Radek Chajda, experimentátor, „pedagog v terénu“ a autor tří desítek knih, ve kterých děti seznamuje se zajímavostmi ze světa vědy, matematiky, fyziky, techniky a experimentování. Druhou novinkou je soubor říkadel a básniček Šprýmy myšky Florentýny určený do malých ručiček čtenářů od 4 let nebo jejich rodičů. Svět zvířátek, přátelství a dobrodružství v jedné knížce.

Do hlubin

6242eb0f10755obrazek.jpgAutor: Radek Chajda
Ilustrátorka: Victoria Chajdová
 
Žánr: naučná beletrie pro děti
Počet stran: 96
Rozměry: 170 x 243 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-544-5
Datum vydání: 21. 3. 2022
Vhodné pro: chytré a zvídavé děti od 10 let
Cena: 299 Kč
Pointa.cz | Do hlubin

Anotace

Vydejte se na tajemnou plavbu ponorkou pod vedením kapitána Záhady. Budete při ní brázdit a objevovat světová moře, oceány i sladkovodní hlubiny a seznámíte se s jejich obyvateli. Společnicí vám bude chytrá chobotnička, která vám položí spoustu otázek k zamyšlení. Díky kapitánovu vyprávění se ale dozvíte třeba i zajímavosti o historii ponorek. Prozkoumejte svět pod hladinou a nechte se fascinovat jeho krásou!

Radek Chajda

Vystudoval odbornou fyziku a poté také učitelství M-F. Má osmiletou pedagogickou praxi, díky níž ví, jak děti zaujmout. Nyní je „pedagogem v terénu“, neboť navštěvuje školy s programem Hravá věda. Technika ho baví a je také nadšeným experimentátorem. Své znalosti a zkušenosti zúročuje ve svých knihách. V nakladatelstvích skupiny Albatros Media mu vyšlo už na tři desítky knih, v nichž děti seznamuje se zajímavostmi ze světa matematiky, fyziky a techniky, například Hravá matematika, Velká kniha automobilů, Fyzika na dvoře, Věda hrou, Zábavné experimenty a další.

6242eb34b8bedobrazek.jpg

O čem v knize píše

„V knize píšu o tom, jak vypadá svět pod hladinou a jeho obyvatelé. Čtenáře seznamuji přístupnou formou s historií ponorek a dalšího vybavení, s nímž je možné zkoumat i ty největší hloubky, a vysvětluji technické záludnosti pobytu pod vodou. Navštívíme pověstný bermudský trojúhelník a těšit se můžete i na setkání s lochnesskou příšerou.“

Pro koho je kniha určena

Zejména pro chytré a zvídavé děti řekněme od 10 let, ale to je individuální. Prostě pro všechny, které při plavání v moři zajímá, co se skrývá pod hladinou, a také mají rádi techniku.

Šprýmy myšky Florentýny

6242eb46647c7obrazek.jpgAutorka: Daniela Lahodová
Ilustrátorka: Marie Brogowski
Žánr: poezie pro děti
Počet stran: 64
Rozměry: 145 x 205 mm
Vazba: vázaná
ISBN: 978-80-7650-585-8
Datum vydání: 28. 3. 2022
Vhodné pro: děti od čtyř let a rodiče
Cena: 329 Kč
Pointa.cz | Šprýmy myšky Florentýny

Anotace

Hlavní představitelkou knihy je myška Florentýna. Ta se objevuje hned v několika básničkách a učí děti důležitým věcem, jako je síla přátelství a pozitivní pohled na svět. Předními hrdiny všech básniček a rýmovaček jsou další zvířátka, ať už z říše lesa, polí, nebo zoologické zahrady. Hlavní myšlenkou je navést děti správným směrem, probudit v nich ochotu pomáhat druhým v nesnázích, obklopovat se kamarády a nezapomínat na projevenou lásku a porozumění.

Daniela Lahodová

Je mamka dvou „přerostlých“ dětí, nenapravitelný optimista a tvůrčí bytost. Na složenky vydělává v sektoru administrativy, telefon na uchu, cvakání do klávesnice, hodně kávy, skolióza… Žádný šlágr, proto ve volných chvílích utíká do přírody, čte humorné knížky (Halina Pawlowská u ní vede), ráda kreslí obyč tužkou, s partnerem jezdí křížem krážem republikou na kole. Od copywritingu, kterému se věnovala pár let, se přehoupla k psaní pro děti. Inspirace je všude kolem, jen ji včas uchopit a přenést na papír. Psaní ji vtahuje do světa fantazie, kde neexistuje čas ani prostor. A to je pro ni ten pravý relax.

6242eb6da854cobrazek.jpg

O čem v knize píše

„Tak jako každá pohádka má svou hlavní postavu, ani tato knížka nemůže být ochuzena o atraktivní průvodkyni. A tou je uličnice myška Florentýna. Vtáhne děti do děje, provede tajemnými zákoutími pohádkového lesa, představí kamarády z hmyzí říše a zoologické zahrady. Bude také cestovat po světě a nenechá dopustit ani na krásy naší přírody. Zaručeně pobaví, rozesměje a zpříjemní chvilky strávené s krásně ilustrovanou knížkou.“

Pro koho je určena

Malý formát knihy se rozhodně hodí do menších ručiček dětí, které si oblíbí barevné ilustrace rozverné Florentýnky a dalších zvířátek. Ať už se bude jednat o předškolní děti, kterým budou předčítat trpěliví rodiče, nebo se začtou do básniček školáčci, určitě se všichni náramně pobaví nad laskavými šprýmy.

O Pointě:

Pointa funguje jako online nakladatelská služba, která autorům pomáhá sestavit knižní tým a zafinancovat vydání knihy s pomocí crowdfundingu. Následně je provede celým procesem, zajistí tisk a distribuci, pomůže také s propagací.

6242eba345db9obrazek.jpg