Ten podporuje jak správný vývoj dítěte, tak i dobrou náladu a schopnost soustředit se. Dětské tělo se vyvíjí, a proto je důležité podpořit růst páteře dobře zvolenou matrací.
5e8c746314defobrazek.png
Matraci pro dítě pořizujte vždy novou. Pokud vaše dítě podědilo matraci po starších sourozencích či dokonce někom cizím, neprokazujete mu dobrou službu. Starší matrace může být proleželá, což vadí zádům, a špatně na tom může být i co do hygienické kvality.
 
Jaká matrace je vhodná pro děti?

Není třeba dětem kupovat tu nejluxusnější matraci, na jakou narazíte, několik zásad pro výběr byste ale dodržovat měli. Pro děti v růstu je vhodnější spíše pevnější konstrukce matrace ve střední tvrdosti. Základem zdravého spaní u dětí je správná podpora páteře, o čemž rozhoduje kvalita materiálu použitého pro výrobu matrace. Pro děti jsou ideální matrace z kvalitních PUR pěn, které splňují nároky kladené na dětský spánek z hlediska pružnosti, prodyšnosti i hygieny. Nevhodná je pro děti paměťová pěna – tělo se do ní více zaboří a může tak být negativně ovlivněn správný růst dítěte. Pečlivě zvažte také případné použití materiálů jako je latex nebo kokos – přírodní látky, které tyto materiály obsahují, mohou být alergeny.

Matrace pro miminka

Matrace pro miminko by měla být dostatečně pevná a bez zónování. Ideálním materiálem je kvalitní PUR pěna, která splní i náročné požadavky na hygienu a prodyšnost. Matrace pro miminko by tedy měla být rovná, pevná a vysoká okolo 10 cm – kvůli možnosti použití monitoru dechu.

5e8c744dbf250obrazek.png

Matrace pro děti od dvou až tří let

Pro větší děti je již lépe pořídit matraci klasických rozměrů, která jim poslouží až do dospělosti. Matrace by již měla být vyšší, zároveň ale stále tak pevná, aby dostatečně podporovala páteř. Ani matrace „dospělých“ rozměrů by neměla být zónovaná, nicméně je již vhodná povrchová profilace, která ležení zpříjemní a zajistí i výborný odvod vlhkosti a ventilaci vzduchu.

Pro alergické děti doporučujeme matrace z unikátní pěny Cellpur, která díky speciální úpravě udržuje suché klima uvnitř matrace, a zamezuje tak množení bakterií, roztočů a výskytu plísní. K dispozici je ve variantě pro miminka i odrostlejší děti.

Vhodný potah podtrhne vlastnosti matrace

Potah matrace by měl být nejen příjemný na dotek. Důležité je, aby správně plnil svou funkci. Česká firma JMP Studio zdravého spaní nabízí kvalitní dětské matrace s různými typy potahů - na výběr jsou potahy vyvařovací, antibakteriální nebo protiroztočové. Všechny potahy jsou pak snímatelné díky zipu po celém obvodu matrace, takže každou polovinu můžete prát samostatně i v pračce doma. Potahy je možno prát dle typu na 60 °C nebo 90 °C. Potah matrace můžete ochránit vhodným chráničem matrace.

Inspiraci najdete na videu:

JMP Studio zdravého spaní, www.loznice.cz
5e8c7487c7972obrazek.png

Reklama