Kdo by neznal hry na dospěláky? Za vzpomínku, kterou nám poslala čtenářka s nickem Margaretka, moc děkujeme

Dětství bylo nádherné období, ale myslím, že jsem z těch dětských šlápot ještě vůbec nevylezla. Pořád si v sobě ponechávám kus dítěte, co se někdy projevuje víc a někdy méně a krásně hřeje na duši!

Jako dítě jsem si samozřejmě strašně moc přála být dospělá. Ať už mi je aspoň 15! Ne, líp 18, budu dospělá a budu si dělat, co chci! Se sestrou jsme se dost nablbly. Nejlepší bylo, když se naši rozhodli jít na vesnickou zábavu. Ono to bylo sice jen kousek od našeho domu, ale dům bez rodičů byl něco jiného než s nimi. Pokaždé jsme se se sestrou těšily na bezva večer, kdy nás nikdo nepožene do postele a my se v klidu budeme dívat na telku a k tomu si dáme pořádné pohoštění – červenou limču, máslové sušenky a suchý čerstvý chleba – hlavně patky, co neměly chybu!

O prázdninách jsme už jako větší zůstávaly většinou doma samy a čekaly, než se vrátí naši z práce. Taťka nás tedy chodil kontrolovat a dole ještě hlídala babička jako saň – pokud nebyla na zahrádce. Jelikož byly taťkovy přepadovky nárazové, nikdy jsme netušily, kdy se zrovna vynoří.

Pozvala jsem kámošku na bezva mejdan. Pustily jsme si gramofon a střídaly desky Kamélií, Davida a Hanky Zagorové. Na sebe si navlékly plesové šaty mamky ze skříně a střídaly se na pódiu – gauči. Tam poskakovaly se švihadlem u pusy místo mikrofonu, zpívaly společně s hvězdami hitovky a samozřejmě v nejlepším přišel taťka na kontrolu.

Myslela jsem, že nám začne nadávat, ale on spíš ztratil řeč, zíral, jak hodné holky vlčí, vše kolem rozházely a zmuchlaly a ještě na sobě mají mamky sváteční šaty! A my jen špitly „Ahoj“ a kámoška „Dobrý den“, už nás přešla chuť na další vystoupení a rychle jsme všechno uklidily a kámoška zmizela. Se ségrou jsme čekaly nějaký trest a ono se nic nedělo... taťka si snědl svačinu v kuchyni, pak se na nás usmál a povídal: „Tak já zase jedu do práce...“

Krásný den všem přeje Margaretka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Tak to přesně znám. Já jsem si s oblibou hrála na půdě, kde měla teta uložené šaty a hlavně boty. Měla krásné, čpičaté, na kovových jehlách a já v nich šmajdala po klenuté půdní podlaze a zdárně je demolovala. Jo, to byly časy.

Máte také nějakou vzpomínku z dětství, o kterou byste se s námi chtěla podělit? Tak honem, sem s ní. Hezkých příhod není nikdy dost a dětsví je bohatou pokladnicí. Máte nějaké tajemství z dětsvtví? Co třeba nějakou lumpárničku, která zůstala dodnes utajena?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Soutěž: D

Reklama