Váhy k životu potřebují pocit harmonie. Nemají-li ho, jsou schopny pálit mosty. Váha je vzdušný živel, tedy „jede“přes to myšlenkové.

Snad proto je těžké chtít po nich, aby se k něčemu rozhodly hned. Musí uvažovat. Mnohdy tak dlouho, že najednou již vlastně není o čem.

Nejraději mají  děti Váhy slova: „Nic se neděje, všechno je v pořádku.“v

 • Kým je?
  Dítě Váha rádo poslouchá. Bude vyžadovat pohádky a hodně mluveného slova. Váha má obrovskou potřebu harmonie. Snadno ji něco rozhodí. Váhy jsou urážlivé. Jestliže narušíte její vnitřní pocit uspořádanosti, přestane komunikovat.

Vyhýbá se konfliktu, dokud je to možné. Bude zatloukat, ale neumí lhát. Děti ve Váhách potřebují hezké prostředí.

 • Čím vyniká?
  Váhy mají jemný cit pro umění a milují krásné věci, hezké tváře, hezkou hudbu. Potřebují soulad a mají vesměs uhlazené chování, které je příjemné. Jejich hlas  bývá jakoby plyšový a jejich způsob komunikace bývá bez zahrocení.

Jsou vtipné. Jejich humor postrádá sarkasmus. Váha bývá vláčná. Děti Váhy jsou opatrné na své hračky. Oblíbená hračka – malý klavír, různé mozaiky oblečky na panenky. Váhy zpravidla dobře tančí.

 • Jak vás vidí?
  Velice pečlivě. Z hloubky svého vnímání hodnotí všechno, co říkáte a uděláte. Chce se vašimi slovy řídit, chce se s nimi ztotožnit. Pokud se ale Váha nepřesvědčí o bezúhonnosti svých rodičů, odejde. 

Ze vztahu k nim pak zbude jen pocit odpovědnosti. Váha příkoří rodičů málokdy spláchne, protože bývá zasažena přes srdce.

 • Co po ní nechtějte?
  Aby se alespoň dvakrát denně nepřevlékla, aby jí pokojíček zařídil někdo jiný než ona, aby se výstředně oblékala, aby si hrála s něčím, co je špinavé. Těžko budete mít z Váhy automechanika, ale jako designérovi jí to bude slušet.

Váhy zajímá architektura a například umění starého Řecka. Z hudby preferují molové akordy. Milují květiny.

va

 • Jaký volit přístup?
  Dávejte pozor, co se jí líbí. Pokud jí dáte prostor, přesvědčí vás, že má vybraný vkus. Nesnáší křik a nadávky. Pokud pláče, není to účelové. Váhu moc nebijte – ani to nepotřebuje. Mnohem větší službu vám udělá malý rozhovor.

Váha vám bude umět vysvětlit, proč udělala právě to či ono, protože umí dobře pojmenovat věci, pocity i důvody.

Pokud je zahnána do kouta – lže, ve strachu z trestu. Když je vystavena dlouhotrvající disharmonii – stáhne se, přestane komunikovat nebo odejde!

lDospělá žena Váha klidně vystřídá několik partnerů, pokud nenajde pocit zázemí, harmonické prostředí a soulad.

V tomto případě je přesvědčena, že není-li ten člověk dobrý pro ni, není dobrý ani pro její děti. Právě „kvůli dětem“ často ve vztahu nezůstane.

Muž Váha je romantik. Má rád hezkou, spíše tišší ženu, u které najde pocit souznění a pochopení.

Bude s ní sedět u řeky a ukazovat jí západ slunce. Často jsou tito muži policisty nebo soudci.

To pro jejich bytostnou potřebu spravedlivě dělit podle zásluh.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst:

Reklama