Musím přiznat, že jsem se na tohle tajuplné a nevyzpytatelné znamení tak trochu těšila. Máte doma Štíra jakékoli velikosti, barvy, pohlaví či věku? Máte studijní materiál na celý život!

Jak v dobrém, tak i ve zlém.

NIKDY si nebudete jisti tímto tajemným tvorem.

 • Kým je?
  Dítě Štír je doslova modelína – polotovar, který jste dostali do ruky a za který máte obrovskou odpovědnost. Zatímco on se zabývá doslova vším, co nabízí život na zemi, vám nezbývá než se modlit, abyste neudělali chybu.

S lehkostí a klidem vás postaví před rozhodnutí, které je vždy buď, a nebo.

Libuje si v tajemstvích a záhadách. Jeho vnímání nemá konce a jeho možnosti rovněž ne. Smrt je pro většinu Štírů jen součástí života a zajímá je tak jako život sám. Vždycky bude obklopen tajemstvím a nikdy vám nedovolí do něho proniknout úplně.

Mockrát si to budete myslet, ale jen do té doby, dokud se nezjistíte, jak jste byli mimo.

Oblíbená hračka: nějaká dětská gilotina, nahaté panenky, klidně i kus polena, provázek (rád dělá uzly), barvy, hlína a vaše nervy.  

f

 • Čím vyniká?
  Malý Štír je především hrozně zajímavé dítě. Jestli nemáte rádi rutinu, tak jste na správné adrese. Každý den je pro něho něčím nový. Každý člověk, i vy i on sám. Je vynikající psycholog a nedá se ošálit.

Jeho zkoumavé, pronikavé oči vám vidí až do žaludku. Většinu vašich reakcí zná dřív, než zareagujete. Je mistrem manipulace. Budete vždy tam, kde vás chce mít. Ví, co si myslíte.

Štíří duše je tak široká a hluboká, že zde naleznete snad úplně všechny vlastnosti. Vyžaduje věci v jejich ryzí podobě.

Štír nikdy nezapomíná!

 • Co po něm nechtějte?
  Cokoli, co nechce, protože to stejně neudělá. Jen vás hypnoticky přesvědčí o tom, že to vlastně není to, co jste chtěli. Nechtějte, aby vás veřejně obdivoval.

Může si vás hluboce vážit, a přesto bude zvyšovat nároky.

dNechtějte, aby se nezabýval i ošklivými věcmi a nekladl vám prapodivné otázky.

Všechno, co nabízí tento svět, Štír potřebuje ke svému růstu.

Nic mu nesmí zůstat utajeno. S každým neúspěchem roste.

Tohle neumí nikdo než Štíři a bájný Fénix.

Nechtějte, aby odpouštěl – nedokáže to, dokud nedojde k zadostiučinění.

Dokáže být záludný a jednat za zády. Jeho odplata bývá nelítostná, i  když v hloubi duše soucítí.

Koho ovšem Štír pojal za svého – toho nenechá padnout, i kdyby měl sebe obětovat.

 • Jak vás vidí?
  Štíři milují své rodiče. Jsou neuvěřitelně loajální, ale velice kritičtí. Klidně půjdou a řeknou, že jejich rodič je špatný člověk. Běda ale, jak si to zkusí říct někdo jiný.

Početí, zrození a mateřství pokládají i v dospělosti doslova za svátost.

 • Jaký volit přístup?
  Velmi opatrný. Štír je neodhadnutelný vámi, ale vy jste doslova průhlední pro něho. Nesnáší lež a přetvářku, a přitom je v tom samém mistr. Vždycky bude o krok před vámi. Štíra vychovávejte k poctivosti vlastním příkladem.

Pokud uděláte něco jiného, než co mu předkládáte za správné, bude vás mít za pokrytce a vrátí vám to. Nelžete Štírovi, je to marné. Zapomeňte na odpověď typu „...až budeš starší, povím ti to,“ protože okamžitě usoudí, že odpověď neznáte, jen hledáte alibi.

Odpusťte mu velký zájem o sex již od útlého dětství. Štíří podstata je o smyslnosti. Vždyť vládcem tohoto znamení je sám Pluto.

Je to sexuálně nejpřitažlivější znamení celého zodiaku. Vztahy se Štíry bývají fatální. Někdy i pro rodiče.

Máte-li Štíra – máte celý zodiak. Jiné jméno pro Štíra? OSUD.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst: