rRybka je citlivý umělec, který se řídí zásadně citem a intuicí. Hloubka Rybí duše je prakticky bezedná a lze zde najít všechno od těch nejkrásnějších lidských vlastností až po ty nejhorší.

Ryba je vedle Štíra nejproblematičtější, ale zároveň nejzajímavější znamení celého zodiaku...

Kým je?

Rybí svět je bohatý a nesmírně tajemný. Snad žádné dítě není tak těžko odhadnutelné. To, co jí běhá hlavou, je vesměs těžko uchopitelné a mnohdy pochopitelné jen jí. Její otázky vás zarazí a někdy budete jen těžko hledat odpovědi. Jsou to zajímavé, tajemné děti.

Rybí něha a empatie jsou pověstné. Často se tyto děti jaksi ztrácejí ve vlastní krajině, která většině rodičů zůstává stále z velké části zahalena tajemstvím. Většina Ryb miluje zvířata a všechno živé.

Čím vyniká?

Především schopností vhledu a soucítění. Jsou to děti citlivé až přecitlivělé. Všechno, co se děje, hodnotí přes pocit, jaký to vyvolalo. Ryba je sběratel pocitů a vjemů. Je jemnocitná, empatická a stejně rychle se rozesměje jako rozpláče. Její duše se stále někde toulá. Její pohled je snivý a krásný. Její pohyb je ladný. Ona prostorem často doslova pluje.

Co po ní nechtějte?

Příliš praktických věcí. Nechtějte, aby chápala a reagovala ihned, musí to zpracovat. Reakce bude často úplně jiná, než předpokládáte. Potřebuje hodně klidu. Ryba umí být sama. Často můžete své dítě pozorovat, jak si hraje zcela o samotě třeba s kusem dřeva. Rybí fantazie je bez hranic. Sama Rybka se ale často pohybuje na hranici extrému.

Jak vás vidí?

Vidí vás očima malíře, hudebníka, scénáristy, sochaře, básníka, jen ne reálně. Ryba si může o vás vytvořit svůj vlastní obrázek, který má blízko k ideálu. Tvoříte součást jejích pocitů. Vnímá vaše nálady a psychické rozpoložení a jako houba je nasaje a převezme. Děti Ryby v rodině s konflikty či disharmonií doslova trpí a může je to poškodit na celý život.

Jaký volit přístup?

Velmi opatrný. Bohužel to, co zkazíte na Rybce v dětství, je nenapravitelné. Ryba je banka pocitů a emocí. Je potřeba poskytnout jí svět obsahující víru v ni, pochopení, dostatek krásy pro její citlivou duši a dávat veliký pozor na alkohol, drogy a jiné prostředky, které otevírají dveře do iluzí.

Jestliže Rybka nemá v reálu lásku a pocit štěstí – sáhne po hberličce. Rybí psýcha je slabá.

Pozorujte svou Rybku bedlivě, ale nepokoušejte se nabourat do její třinácté komnaty. Navíc si myslím, že by se vám tam nelíbilo. Zatímco ona sama je schopna při vlídném zacházení zpracovat všechno, co se za tajemnými dveřmi jejího vnímání skrývá, vás by to možná vyděsilo.

Dokáže pojmout i takové věci, ze kterých jiným naskakuje husí kůže. Prostě protože se pohybuje zcela jinými cestami, než jsou ty racionální.

Je to alchymista, který klidně mnoho experimentů provede na sobě jen proto, aby zjistil, na vlastní kůži co to obnáší.

Většina Ryb má hudební sluch a nadání k nějaké umělecké činnosti.

Goethe byl Ryba. Jestli znáte jeho básně, pak vám Rybí podstata bude blíž, ale zmapovat a prohlédnout tyhle lidi prostě dokonale nelze celý život. Přesto jsou Ryby právě tím vším nádherné.


Náš seriál dále pokračuje, sledujte nás. Přečíst jste si už mohli:

  • dětský horoskop Vodnáře ZDE
  • dětský horoskop Kozoroha ZDE
Reklama