Vládnoucí planetou malých i velkých Raků je Luna. Když se podíváte v noci k nebi a zamyslíte se, jaké pocity ve vás měsíční světlo evokuje, pak možná lépe pochopíte podstatu svého malého Ráčka.

Ano, je přesně takový. Snivý, zranitelný, velice jemnocitný, urážlivý a hlavně „jinový“.

Jak víme, Jing je energie ženská. Stejně jako Luna má račí duše mnoho zatmění, novoluní i úplňků. Je stejně nestálá a také stejně něžná.

r

 • Kým je?
  Malý Rak je předně malý filozof, filantrop a jemná bytost. Jakkoli se tyto děti snaží v určitém věku vystupovat jako drsňáci, uvnitř jsou rozechvělí a jemnocitní.

Tvrdá skořápka, kterou si zvláště chlapci brzy vytvoří, má jen ochránit zranitelné jadýrko. Rak je mazlivý a také urážlivý. Rád stojí v roli oběti. Pokud mu něco vytýkáte nebo zakážete, počastuje vás tak vyčítavým pohledem, že začnete přemýšlet, jestli náhodou nejste reinkarnovaný Herodes.

 • Čím vyniká?
  Raci bývají nadané a jemné děti. Především v umělecké oblasti. Mají cit pro hudbu, modelují a většinou jsou na tom dobře i pohybově.

Rak má v těle rytmus. Umí rýmovat a mívá básnické střevo. Rád vaří a rád pečuje o druhé. Je to „matka“.

 • Co po něm nechtějte?
  Na Ráčky se musí pomalu. Nemají rádi, když se křičí, nebo přílišnou přísnost. Nechtějte mít z Raka horníka nebo programátora. Zato například počítačová grafika už by mu byla blíž. Nechtějte, aby se váš Rak jen tak klidně „spláchl“, protože není žádný žulový kvádr.

Raci nemají rádi příliš mnoho odpovědnosti. Potřebují pilíř a pocit zázemí. Jinak je jejich citlivá psýcha ohrožená a mohou „vystřihnout“ vskutku leccos.

 • Jak vás vidí?
  Především jako oporu, pomocníka, kamaráda a tak trochu i vrbu. Rád vám bude naslouchat a rád se i svěří. Až do dospělosti mají tyto děti k rodičům intenzivní vztah.

Rodina je pro ně velmi důležitá. Chlapci v Raku zpravidla preferují maminku. Vidí vás očima dítěte prakticky celý život.

 • Jaký volit přístup?
  Buďte k němu pozorní a pokuste se vnímat přes jeho pocity více nežli přes ty své. Jakýkoli náznak nedorozumění okamžitě vycítí. Pokuste se podporovat jeho osobnost.

reRaci často mívají pocity nedostatečnosti a nejistoty.

Pokud se mu nedaří, bude potřebovat ujistit, že to opravdu není konec světa.

Pozor na alkohol, drogy a jiné měniče vnímání. Rak po nich sáhne často, jakmile se bude cítit sám nebo v nesnázích.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst:

Reklama