Jen máloco uteče pozorné pozorovatelce a mistryni analýzy, Panně. Schopnost těchto lidí najít řád nebo alespoň díl logiky prakticky v čemkoli může druhým připadat na hranici s plýtváním energií. Ne tak Pannám.  

pPrávě díky nim máme k dispozici takové detaily, kterým často nevěnujeme pozornost.

Jen Panna je schopna v jednom vnímat a ukládat i drobné poznámky mezi řečí a mimiku i zabarvení hlasu.

To všechno okamžitě podrobí přísné analýze.

Potřebuje řád a ráda si ho vytvoří i sama.

Je to mistr postupů a logických úvah.

Cokoli Panna dělá, o tom před tím přemýšlela. Jedná systematicky a postupuje chronologicky.

Děti Panny mají často rády hlavolamy a také šachy.

 • Kým je?
  Vaše Panenka je  předně malým pitvalem, který se hrozně rád zabývá detaily. Bude do omrzení rozebírat, co jste kdy řekli a co na to řekl někdo jiný. Bude vám povídat o spolužácích s neuvěřitelnou přesností a citem pro každou maličkost.

Miluje plánování budoucích událostí. Je to roztomilý mentor, který na vás nenechá nit suchou. Má pozorné oči a zálohuje každý pohyb vašeho obličeje.

 • Čím vyniká?
  Předně schopností všímat si věcí, které jiní přehlédnou. Události vnímají Panny celkově, včetně dojmu. Jsou schopny neuvěřitelně přesně hodnotit okolnosti a nazývají věci pravými jmény.

Rozpitvají cokoli na prvočinitele a donutí vás zamyslet se i nad tím, co byste jinak odsunuli. Panna je precizní už od dětství. Vyžaduje, aby se dodržovalo to, co se řeklo.

Uvažuje vždy s chladnou hlavou a její kritika umí být zdrcující. Za vším hledá logiku. Neříkejte před ní „Nevím, jak k tomu došlo. Všechno přece musí jít nějak vysvětlit.

Říkejte své malé Panně, na jakém principu fungují věci.

Už jen proto, že jinak se na to bude snažit přijít sama, a ne vždy se hodí rozebraný televizor. Ve chvíli, kdy se ale porouchá, vás mile překvapí. Bude přesně vědět, jak co bylo, a proč to teď nefunguje.

po

 • Co po ní nechtějte?
  Nechtějte, aby byla akční a vrhala do neznáma. To by jí šlo doslova o život. Půdu, kam vstupuje její nožka, musí napřed prozkoumat a seznámit se s ní. Potřebuje věci zanalyzovat a probádat.

Nechtějte po Panně nějaké emotivní jednání. Panna není prosta emocí, ale než by se rozplakala na veřejnosti, raději bude předstírat, že se jí to netýká.

Nežádejte po ní model „krize se řeší, až když nastane“ – dopředu má všechny možné krize již promyšlené, včetně následků. A dost pravděpodobně i jejich možných řešení.

 • Jak vás vidí?
  Velice zkoumavě, kriticky, detailně a má vás zcela zanalyzované. Panny nejsou lidé, kteří by v dospělosti nějak výrazně lpěli na rodičích. Zpravidla preferují otce.

Nikdy se ovšem neotočí zády k matce. Malá Panna vidí v rodiči především učitele a zdroj informací. Postará se o vás a věřte, že pokud to udělá, nebude vám chybět nic, co byste mohli potřebovat. Mnohdy na úkor pocitů. To praktické je někdy prostě silnější.

 • Jaký volit přístup?
  Dejte jí možnost a uvidíte, že si pravidla vytvoří sama. Potřebuje je. Panna nesnáší chaotickou domácnost, každý musí mít svůj úkol. I ona.

Panna je odpovědné a pořádné dítě, které si potrpí na účelné prostředí. Není potřeba přísnost, ona je dost přísná sama na sebe.

Děti Panny milují pořádek, ale paradoxně nemusí mít věci vždy do komínků. Vědí ale přesně, kde co dali.

Oblíbená hračka: Malý chemik, mikroskop a dětská pokladnička.

dPanny mají rády peníze.

Ne ale proto, aby se jimi bezmyšlenkovitě obklopily. Jednoduše proto, že jsou potřeba.

Málokterá Panna odchází po rozvodu s prázdnou.

A zase to není proto, že byla hrabivá. Je to proto, že zajištění budoucnosti její a jejích dětí je pro ni mnohem důležitější než fakt, že bývalému zbude tak leda na párek v rohlíku.

Ona je tu matka, je zodpovědná za své děti, a tyto potřebují věci, které stojí peníze. Hotovo.

Panny jsou ale zpravidla i velice pracovité a dokáží dělat třeba tři zaměstnání, aby nestrádaly ani ony, ani jejich děti.

Někdy mají Panny tendenci nalajnovat druhým celý život. Myslí to dobře, prakticky a jistě to promyslely.

Jen prostě někdo se potřebuje spálit, aby věděl, jaký to je pocit.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst:

Reklama