Ať je Lev velký, nebo malý, bude se vždycky projevovat jako rozený vůdce. Vládnoucí planetou Lvů je Slunce. A to také milují. Potřebují zářit, hřát a být v popředí.

Pokud neprojevíte dostatečný zájem o Lvíčkův úchvatný momentální model, půjde se lesknout jinam. Jde o znamení neuvěřitelné síly a životaschopnosti. Lev je král a nevzdává se.

l

 • Kým je?
  Je to hrdý zastánce nebohých a „bojovník za práva černochů“. Bývá samostatný a všechno ví nejlíp. S výrazem profesora reaguje na vaši nejistotu slovy „to teda nevím ani “. :-)

Ono je pro Lva velmi důležité. Všechno tyhle malé šelmičky totiž filtrují přes sebe. „Co to dělá se mnou?“

Děti Lvi jsou veselé, družné, optimistické a vždycky připraveny si hrát. Působí dojmem bezstarostnosti a sluneční podstaty. Už od dětství je Lev hrdý a férový.

Oblíbená hračka: královská koruna :-)

 • Čím vyniká?
  Lvíček je předně herec. S přehledem vám vystřihne neuvěřitelně trpící šelmičku, stejně obratně jako šťastného človíčka bez problému. Je to také ale malý demagog. Lvi jsou všestranné děti, které všechno dělají se zvláštní grácií. Touží po uznání.

Lev metař bude působit jako mistr oboru a předloží vám své povolání jako jedinou možnost, jak zachránit svět. Zpravidla ale Lvi dosahují vysokých míst. Určitě bude některé období dospívání chtít být hercem, zpěvačkou či generálem.

 • Jak vás vidí?
  Jako sobě rovné – pokud on není rovnější. Moc rád vás bude poučovat a tvářit se jako ředitel zeměkoule, který vás žoviálně nechává na pokoji, protože vás má rád. Chce, abyste byli nejlepší rodiče na světě. Chce se vámi chlubit. Chce být milován. 

Malý Lvíček potřebuje obecenstvo a potlesk, a toho se mu zpravidla pro jeho přímo rozkošný způsob jednání dostává vrchovatě. Umí si vás omotat kolem prstu, a co víc, budete tam omotaní rádi.

 • Jaký volit přístup
  Jakkoli je malý Lev megaosobnost, není těžké jej vychovávat. Je přístupný rozumným argumentům i jemnému vedení, pokud nepozná, že je veden. Chvalte ho a bude příst jako kočička. Dítě ve Lvu (i dospělý člověk) je velice choulostivý na křivdu a ponížení (i u druhých).

loVždycky chce vynikat. Nechte ho zářit a budete se královsky bavit.

Dávejte dobrý pozor, aby například trest nebyl větší než vina. Uzavírejte kompromisy spíš než striktní příkazy.

Lev nechce být ovládán – on sám je vládcem. Už od mala. Pozornost, kterou mu dáte, vám vrátí mnohonásobně – nikdy na vás nedá dopustit – bude za vámi stát, i kdyby měl být jediný.

Lev je statečné a spravedlivé, byť velice dominantní dítě. Nesrážet – podpořit.

Špatně vedený Lev se pak stává demagogickým „JÁjíčkem“, který si může komplexy léčit na druhých.

Ať vás ani nenapadne pokořit ho ve společnosti oblíbeným modelem Nepředváděj se laskavě!“ Ani netušíte, jak hluboko byste ho v ten moment zasáhli.

Lvi jakéhokoli věku trapas před druhými neodpouští – NIKDY.

V seriálu Dětské horoskopy jste si už mohli přečíst:

Reklama