V článku o znameních rodičů jsem zmínila, že se vrátíme i k dětičkám. Každé dítě, každý člověk je originál. Přesto, jisté podobnosti vysledovat lze a každý si žádá něco trochu jiného. Jiný přístup.

Třeba malého Lvíčka je potřeba chválit a pozitivně motivovat. S Blížencem musíme do omrzení mluvit a takový malý Kozoroh se ochotně vychová téměř bez naší intervence sám.

Základní kámen každému novému člověku položila nejen genetika, ale rovněž i vesmír, jehož je součástí. 

Fakt, že se někdo narodil v určitý den a hodinu, není náhoda a děláme dobře, když k tomu přihlédneme, chceme-li o svém potomkovi co nejvíce vědět.

Protože čím více informací o té které bytosti máme, tím lépe ji známe a o to msnadněji a přesněji na ni můžeme působit.

Berte prosím články, které budou vycházet následující dny postupně pro jednotlivá znamení, jen jako malý návod nebo orientační mapku, protože každý má jiný „koláč“ a jinak aktivované domy.

Jedná se o charakteristiku, nikoli rovnou linku. Osobnost člověka se pochopitelně formuje rovněž věkem a prostředím.

Dnes se podrobně podíváme na děti narozené ve znamení Kozoroha.

Malý Kozoroh

  • kKým je?

O malých Kozorozích se říká, že jsou to dospělé děti. Něco na tom je. Kozoroh je vlastně od dětství skoro hotový. Jeho pohled je pronikavý a názor si tvoří zásadně sám. Je pevný a zpravidla zaměřený na praktickou stránku.

V jeho povaze lze pozorovat cosi těžkého. Kozorozi vesměs rádi čtou. Zajímají je fakta a pídí se po upotřebitelných věcech. Kozoroh není žádný komediant. To, co vám předkládá, bývá zpravidla holá realita.

  • Čím vyniká?

Dítě Kozoroh dobře chápe podstatu. Většinou se dokáže soustředit a používá výhradně hlavu. Občas i jako zbraň. Jeho nadání se většinou točí kolem techniky a moc se zajímá o to, jak věci fungují.

  • Co po něm nechtějte?

Přemíru citů. Ne, že by je neměl, ale jeho prapodstata není o emocích. Kozoroh většinou není výrazný mazel, ovšem jeho láska je věcí pevnou a sympatie nerad mění. Co se umění týče, je to o horoskopu, ale v zásadě bych ho spíš viděla u počítačové grafiky než s paletou v ruce, a u mixážního pultu spíš než s flétnou.

  • Jak vás vidí?

Jako sobě rovné. Kozoroh nemá rád autority. On sám je autoritou už od miminka. Většinou dosáhne toho, co chce, a dokáže na to čekat. Nechtějte po něm rychlá rozhodnutí a bezvýhradnou poslušnost. Dejte mu možnost, aby vám ukázal, jak mu to myslí. Stanete se autoritou až tehdy, když to uzná on sám. Je metodický. V dospělosti k vám bude zodpovědný.

  • Jaký volit přístup?

Nechte ho myslet. Rada by měla znít spíše jako možnost, kterou ale nemusí přijmout. „Rozmysli si, jestli by nebylo lepší to dělat takhle. A ty to myslíš jak?“ Kozoroh není diplomat.

„NE“ je prostě „ne“. Když nebudete souhlasit, asi nebude vysvětlovat. Spíš přestane komunikovat.

Většinu věcí Kozoroh pokládá za samozřejmé, takže se asi nebude nijak zvlášť rozplývat. Máte-li doma Kozoroha, máte pilíř, který za vámi bude stát. Je sice těžko přenosný, zato ho hned tak něco nezviklá.

Kozoroží taktika a síla osobnosti je pověstná.

Zítra přijdou Vodnáři...