Jestli vám váš Býček s pronikavým pohledem státníka sdělí, že něco je TAKHLE, dost těžko ho přesvědčíte, že nemá pravdu.

Naproti tomuto neoblomnému modelu je jeho houževnatost do budoucna spíše přínosem. Patrně ho nedostanete na školu, kterou chcete vy, zato si ale nejspíš vybere něco, co má z jeho pohledu životnost do budoucna. Zajímá se často o technické obory, nebo zaměření, kde je výsledek jednoznačný. Něco po něm zbude.b

Kým je? – Od začátku do konce praktikem a metodikem. Býk nebude dělat nic, co neuzná smysluplným. Jeho pohyb je rozvážný a myšlení brilantní. Orientuje se na hmotu, zákony a pravidla. Pro Býka je důležitý prvek rodina a vždy ji bude chápat jako něco, co je jeho.

Čím vyniká? – Vytrvalostí, sílou charakteru, praktickým vhledem, technickým nadáním a odpovědností k těm, které pokládá za své. Býk je majetnický už jako dítě. „To je moje!“

Malý Býček vám rozebere s přehledem cokoli. Vyniká tím, že to zpravidla dokáže dát zase dohromady. Bývá nadaným počtářem a bude ho bavit například technické kreslení. Pokud si sestrojí letadýlko, rozhodně to nebude proto, aby ho dal do vitríny – bude létat. Má pozorné, zpravidla výrazné oči.

Co po něm nechtějte? – Nechtějte po svém Býčkovi, aby někde skotačil a dělal ze sebe kašpara. „Ukaž, jak jsi veliký, zazpívej pec nám spadla, udělej paci paci,“ zřejmě ohodnotí v duchu jako úchylárnu a přes to, že ví velice dobře, co chcete, zapomeňte, že před tetičkou bude dělat divadélko. Spíše bych očekávala, že strýčkovi během návštěvy udělá z brýlí naslouchátko.

Jak vás vidí? – Přesně tak, jak si zasloužíte. A jací jste. Bude k vám kritický. Vaše chyby nepřehlíží. Není velkorysý – je realista. Nic vám nedaruje. Býček není idealista. Jestli máte kratší nohu, nebude se tvářit, že to není pravda. Půjde a vyrobí vám zcela nezištně nějakou nástavbu, kterou byste mohli klidně patentovat.

Jaký volit přístup? – Býk není na výchovu náročný, pokud ctíte také jeho názor a jeho potřeby, které nejsou výrazně přemrštěné. O dětech v Býku se říká, že jsou skromné.

Ne, že by nic nepotřebovali, jdou po tom, co je upotřebitelné. Výchova Býka je o důslednosti. Potřebuje a má rád pravidla i určitý řád. Možná vám připomene, že je dvanáct a není na stole. Dejte mu pocit jistoty a máte ho.

V dospělosti se Býci neradi rozvádějí. Berou to jako osobní prohru.


V našem seriálu Dětských horoskopů už jste si mohli přečíst:

 

 

Reklama