Tématem je dnes dětská zimní fotografie. Náš redaktor Jakub D. Kočí nemá žádné fotky z raného dětství. Jak je to možné a co se přihodilo, to zjistíte, když si rozkliknete tento článek...

kid

V době digitální fotografie asi bude znít moje stížnost trochu nepochopitelně, ale když jsem býval dítětem, snímky se ještě zaznamenávaly na film. A tak se stalo, že jsem o všechny své dětské fotky přišel... Jak?

Sám si tu situaci nepamatuji, ale když jsem kdysi prosil maminku, aby mi ukázala nějaké mé dětské fotky, vyndala pouze jedinou, z vítání občánků. Další mé fotky se nedochovaly - a že jich bylo, soudě podle počtu fotek bratrových.

Prý se to seběhlo následovně: Jako děti jsme s bráškou řádili v pokoji a vytáhli i šuplík s nevyvolanými filmy - no, to je jasná věc, že jsme je začali odrolovávat a zkoumat. Na filmech ale nic nebylo. Tušíte správně, osvítili jsme je. Tatínek zkrátka nestihl dojít filmy vyvolat.

Úplně vidím ten náš nadšený pohled: „Mamíííííí! Hele, co jsme našli!“
A maminčin zoufalý...

Vlastně si tedy za absenci dětských fotek mohu sám. A tak mám jen tu jednu z vítání občánků, a další miminko už ne. Na druhou stranu žádná škoda, protože když občas člověk vidí situace, při kterých se příbuzní rozplývají nad fotkami batolat a mají nemístné poznámky, tak si říkám, že mám kliku, že jsem toho ušetřen. Ale někde uvnitř je mi to stejně docela líto.

No, alespoň vím, že jsem byl raubíř už jako prcek!

Téma dne 23. února 2011: Dětská zimní fotka

Ráda fotíte? Pokud ano, je dnešní téma určené přímo pro vás! Tentokrát totiž nejde o to zaslat příběh či úvahu, ale fotografii. Jakou?

Každá maminka se ráda pochlubí se svými dětmi. Takže volba byla jasná a jednoduchá:

  • Posílejte zimní fotku svých dětí! A přidejte k ní krátký vtipný komentář.

POZOR! Každé čtenářce (či čtenáři) bude otištěna jen jedna fotografie, tak vyberte tu nejlepší!

Svou fotku s komentářem zašlete v elektronické podobě na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Do předmětu vašeho mailu nezapomeňte uvést heslo.

A co můžete za svou fotku s krátkým popiskem získat? Pro zahřátí v chladivém počasí jsme vybrali následující dárek: čaj PICKWICK fresh Mountain.

pixkwick

... a k němu knížku: KRÁSA podle Vlasty Libotovské: Šťastná ve své kůži z nakladatelství Smart Press a GRADA.

krasa