V americkém Los Angeles se v sobotu konal 22. ročník Kids Choice Awards, na kterém se předávaly dětské ceny v oblasti hudby, filmu, televizní zábavy i sportu. Informoval o tom v neděli server US Magazine.

O výsledcích letošního ročníku rozhodovalo na internetu více než 90 milionů diváků, což je rekordní počet lidí, kteří podpořili své favority.

Nejoblíbenějším celovečerním hraným snímkem uplynulého roku se stal Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník, jehož celosvětové tržby dosáhly hodnoty 251 milionů dolarů. Za herecký výkon v témže filmu byla oceněna i herečka Vanessa Hudgens, které její role zajistila i titul nejlepší herečky. Dětští diváci označili za nejoblíbenější mužskou hvězdu herce Willa Smitha za loňskou komedii Hancock. V kategorii animovaných filmů dominovala komedie Madagaskar 2: Útěk do Afriky.

Na hudebním poli bodovala šestnáctiletá Miley Cyrus, která působí jako herečka i zpěvačka, a ve Spojených státech amerických se těší obrovské popularitě. Nejlepším interpretem se stal Jesse Williams a formace Jonas Brothers, kterou tvoří sourozenecké trio Kevin, Joe a Nick, byla vyhlášena kapelou roku. Beyoncé dětské posluchače upoutala svou písní Single Ladies (Put a Ring On It).

Ve sportovních kategoriích dominovali hráč amerického fotbalu Peyton Manning a basketbalistka Candace Parker. V oblasti televizní reality show se prosadila pěvecká soutěž American Idol.

Ceny dětského publika Kids Choice Awards pořádá kabelová televize Nickelodeon. Historie této zábavné show se datuje od roku 1986.

Koho by ocenily vaše děti?

Reklama