Při výběru kosmetických produktů bychom měli věnovat alespoň minimální pozornost jejímu složení, a to nejen u kosmetiky, kterou sami používáme, ale především u té, kterou kupujeme pro své děti. Dětská pokožka je mnohem choulostivější na vnější vlivy, než je tomu u pokožky dospělého člověka. Citlivě reaguje na všechny změny od venkovních teplot, materiálů oblečení, pracích přípravků až po hygienické potřeby. Není tedy příliš složité ji podráždit. Jaké složení bychom měli u hygienických potřeb a kosmetiky hledat, aby dětské pokožce prospívala?

Ingredience, které neublíží

Každá máma musela alespoň jednou řešit nějaký dermatický neduh u svých dětí. Opruzeniny, ekzémy i nepříjemné podráždění mohou být příčinou nevhodně zvolené kosmetiky, jež obsahuje umělé chemické složení či exotické složky, na které není pokožka českých dětí zvyklá. Dětská pokožka vyžaduje jemnou a šetrnou péči, proto se při výběru kosmetických produktů vyplatí spolehnout na přírodní ingredience. Složení bez zbytečné parfemace a přírodní složky představují záruku citlivé péče, kterou dětská pokožka jistě ocení. Přírodní BIO oleje získávané z české přírody jsou pro dětskou pokožku zdrojem potřebných vitamínů a podporují její přirozenou obranyschopnost.

Hydratace během koupele

Pro většinu dětí představuje večerní koupání rituál, který je má připravit na uložení ke spánku. Pro maminky je to příležitost, jak svá dítka pečlivě umýt, zároveň je také zklidnit a pečovat o jejich pokožku. Během koupele je ideální doba na to, poskytnout dětské pokožce dostatečnou hydrataci, která je důležitá pro zachování její pružnosti a jemnosti. S tím vám může pomoci například přírodní dětské mycí mléko a šampon Linteo Baby s obsahem extraktu z BIO měsíčku lékařského, jenž má na citlivou dětskou pokožku pozoruhodné regenerační a hydratační účinky. Díky pečlivě vybraným ingrediencím je vhodné i pro nejmenší děti již od narození, a navíc je šetrné nejen k dětské pokožce, ale i k očím. Další cennou ingrediencí mycího mléka Linteo Baby jsou zklidňující složky, které spolu s teplou vodou a vaší přítomností připraví během koupele vaše dítko na klidný a spokojený spánek.

Pohlazení pro citlivou pokožku

Pro některé děti ovšem nepředstavuje večerní koupání oblíbenou část dne. A právě pro tyto děti a jejich maminky je jako stvořená dětská pěna do koupele Linteo Baby, díky níž bude večerní koupání pro děti zábavné a prospěšné pro jejich pokožku. Mycí složky obsažené v dětské pěně Linteo Baby jsou čistě přírodní a navíc vytváří bohatou a jemnou pěnu, jenž šetrně čistí dětskou pokožku a zároveň ji díky extraktu z BIO měsíčku lékařského poskytuje regeneraci, hydrataci a podporuje její přirozenou obranyschopnost. Nadýchaná voňavá pěna představuje pro děti lákadlo, které spolu s barevnými hračkami do vody jistě zaručí, že se bude vaše dítko na večerní koupání vždy těšit.

I dětská pokožka potřebuje vitamíny

Uklidňující masáž po koupeli přináší mnoho výhod nejen z hlediska upevňování vzájemného pouta mezi maminkou a dítětem, ale také může být velmi přínosná pro dětskou pokožku. Obzvlášť v případě, když k tomuto účelu zvolíte správný kosmetický produkt. Opět platí, že přírodní kosmetika bez chemických náhražek je tou pravou volbou, ať už jste se rozhodla použít dětské tělové mléko nebo olejíček. Pro péči o dětskou pokožku po koupeli hledejte takové produkty, které obsahují vitamíny a přírodní oleje, jež nezpůsobí na pokožce podráždění a naopak podpoří její regeneraci. Skvělým pomocníkem vám může být například dětský olej po koupeli Linteo Baby, který pokožku promaže a dodá ji potřebnou hydrataci. Díky vysokému podílu extraktu z BIO měsíčku lékařského (vitamín E) a oleje ze semen vinné révy zajišťuje pokožce dokonalou ochranu před vnějšími vlivy. Další jeho cennými složkami je přírodní olej z ostropestřce mariánského a pupalky, které se vyznačují svými antioxidačními a posilujícími účinky na dětskou pokožku. Olej po koupeli Linteo Baby je tak díky svému jedinečnému složení a pečlivě vybíraným ingrediencím dokonalým pomocníkem v péči o citlivou dětskou pokožku.

Šetrná péče o dětský zadeček

Zadeček je pravděpodobně tou nejcitlivější částí dětské pokožky. Alespoň u miminek a batolat. Právě proto je potřeba této oblasti věnovat speciální pozornost i péči. Časté zahalování do plenky, vlhkost, působení moči na pokožku či jiná nadílka v plence dokáží způsobit na citlivé dětské pokožce neplechu. Pakliže se chcete vyhnout nepříjemným opruzeninám, ekzémům a vyrážkám v plenkové oblasti svých dětí, je důležité začít prevencí již při přebalování. Základem zdravého zadečku je samozřejmě čistota. Pokud nechcete své dítko při každém přebalování úplně svlékat  a mýt ho pod tekoucí vodou, skvěle vám poslouží vlhčené ubrousky Linteo Baby navržené pro velmi citlivou pokožku těch nejmenších dětí. Nejenže pečují o pokožku v plenkové oblasti, ale také udržují její přirozené pH a jsou proto praktickým, účinným a zároveň šetrným pomocníkem při očistě zadečku. Na pečlivě umytý zadeček je pak vhodné jako prevenci před dermatickými obtížemi nanést ochranný krém na citlivou pokožku v oblasti plenek, který díky svému speciálnímu složení vytvoří na pokožce voděodolnou ochrannou vrstvu. Kombinace extraktu z BIO měsíčku lékařského, včelího vosku a oxidu zinečnatého zajistí plenkové oblasti dokonalou ochranu před vlhkostí a zároveň jí dovolí volně dýchat.

Více na LINTEO.CZ

 

Reklama