Přemýšlela jste někdy o tom, že byste pro svého drobečka připravila – například k narozeninám – velkolepou party se vším všudy?

Že nevíte, jak na to a co taková dětská party vůbec obnáší? Paní Tereza už jednu takovou oslavu má za sebou a o své zážitky se s námi podělila.

 

„Když dcera slavila šesté narozeniny, pořád mě prosila, že chce mít velikou oslavu a hodně pozvaných dětí a balonky... Však to znáte, když si dítě něco umane, dokáže o svém snu mluvit od večera do rána.

Pravdou je, že jsem zprvu tento její nápad zavrhla. Neuměla jsem si představit, jak bych to celé zorganizovala a časově zvládla. Ale Michalka byla neodbytná.... Obvolala jsem proto známé a přátele s prosbou, zda by do toho se mnou nešli.“

 

Tři dny před oslavou poslala Tereza dceru k rodičům a vrhla se společně s přáteli do přípravy.

Udělali si podrobný seznam, co na party nesmí chybět, a podle něj začali vše připravovat.

  • Průvodce a jakýsi velitel celé akce v kostýmu šaška
  • Výzdoba zahrady
  • Program s klaunem - hry, soutěže, tanec
  • Občerstvení
  • Narozeninový dort
  • Plastové nádobí pro bezpečnost a pohodlí
  • Dárky

„Pochopitelně, když jsem ten seznam viděla, řekla jsem si, že tohle nemůžeme nikdy zvládnout. Ale díky tomu, že se moji přátelé pro celou akci nadchli, příprava nám šla od ruky tak, že jsem až zírala.

Kamarád si v půjčovně masek vybral úžasný klaunovský převlek, sousedka nám upekla dort a kolega zajistil komplet občerstvení. Já se se sestrou vrhla na výzdobu zahrady a obýváku.
Všude byly balonky, konfety, lampióny, cedule s různými nápisy – no, můžu vám říct, že jsme se vyřádily!

Pochopitelně jsem zajistila i kameramana, který celou akci natáčel.
Pravdou je, že jsme vážně makali ty tři dny v kuse, ale stálo to za to! Na oslavu přišlo asi dvacet dětí a bavily se nejen ony, ale i jejich rodiče.

Děti měly, soutěže, klaun jim vyprávěl pohádky – zkrátka to bylo moc fajn.

Ale víte, co bylo z celé party nejhorší?
Pochopitelně ten konečný úklid!  Pokud se někdo z vás rozhodne udělat podobnou akci, vřele doporučuji, aby si sehnal nějakou firmu, která se o úklid postará,“ s
měje se Tereza

A co vy, vrhla byste se také sama do přípravy narozeninové party pro své dítko, nebo byste zvolila raději nějakou firmu?