Při výběru baby kosmetiky věnujte pozornost především jejímu složení a také tomu, k čemu je ve skutečnosti určena. Kosmetika pro běžnou každodenní péči se totiž liší od kosmetiky určené pro podrážděnou či opruzenou pokožku. Proto si při čtení složení všímejte, co kosmetika obsahuje a pro jaký účel byla vyrobena. Dětská kosmetika s obsahem oxidu zinečnatého vysušuje dětskou pokožku, proto je vhodná na opruzeniny, nikoli však ke každodenní péči o zadeček.
5c9de6cf1960bobrazek.png

Plenky: látkové nebo jednorázové?
Abychom předešli bolavému zadečku zasaženému opruzeninami, měli bychom svému miminku měnit plenky tak často, jak je to jen možné. Citlivé dětské pokožce dlouhý pobyt v mokré plence příliš nesvědčí. U mnoha maminek se stále těší velké oblibě klasické látkové plenky. Pokud mezi ně patříte i vy, je potřeba plenky měnit svému dítku častěji, nežli je tomu u jednorázových plen. Abyste předešli nepříjemnému podráždění zadečku, je nutné prát látkové pleny na nejvyšší možnou teplotu (90oC) v nedráždivých pracích prostředcích. Dnes nejvíce používané jednorázové plenky maminkám ušetří mnoho práce i času, kterého není při péči o miminko nikdy dostatek. Stačí je jen sundat, zabalit a vyhodit. Pro dětský zadeček ovšem znamenají jednorázové plenky menší přísun vzduchu k pokožce, než u plen látkových.

Prevence proti plenkové dermatitidě
Teplé jarní a letní dny v kombinaci s nasáklou dětskou plenkou se mohou velmi rychle stát příčinou bolestivé dermatitidy a plenkových zapařenin. Správnou péčí, vhodnou kosmetikou a také dostatečně častým větráním dětského zadečku lze těmto obtížím předejít. Každé dítko, ať už novorozenec či větší batole, je nejspokojenější ve chvíli, kdy ho maminka osvobodí z plenek a nechá ho “vyvětrat” s holým zadečkem. Pokud své dítko při každém přebalování necháte alespoň pár minut odhalené, a dovolíte pokožce svobodně dýchat, značně tím snižujete riziko podráždění pokožky v plenkové oblasti. Než děťátko zabalíte do nové plenky, naneste na jeho zadeček tenkou vrstvu ochranného krému. Tím je zadeček dobře chráněn před účinky moče, stolice a před opruzením.

Co když prevence nestačí?
Může se stát, že ani nejdůslednější péče o zadeček vašeho miminka nezabrání vzniku opruzenin či podráždění pokožky. V takovém případě nechte zadeček svého dítka volně větrat a na bolavá místa rozetřete krém či mast určenou na opruzeniny. Neuškodí ani konzultace s pediatrem, který vám doporučí vhodné přípravky na léčbu plenkové dermatitidy. Podrážděný zadeček vašeho miminka nemusí být důsledkem nesprávné péče, příčinou totiž může být i reakce na nově zařazenou potravinu do jídelníčku.

5c9de67d7c91cobrazek.png

Věnujte citlivému zadečku šetrnou péči
Při každé výměně plenky je nutné věnovat zvýšenou pozornost důkladnému očištění dětské pokožky. Jemná kůže vašeho miminka je velmi citlivá, proto nezapomínejte na opravdu pečlivé omytí plenkových partií od dráždivých látek obsažených v moči a stolici. S důkladnou očistou zadečku vašeho miminka vám pomohou vlhčené ubrousky Linteo Baby Soft and Cream. Díky obsaženému pečujícímu mléku a extraktu z měsíčku lékařského šetrně pečují o citlivou dětskou pokožku, udržují její přirozené pH a nezpůsobují podráždění. Jsou skvělou alternativou na cestách a také ve chvílích, kdy nemáte možnost opláchnout zadeček svého miminka pod vlažnou tekoucí vodou.5c9de6983bac0obrazek.pngPo důkladné očistě zadečku vašeho děťátka vlhčenými ubrousky naneste na zadeček ochranný krém na citlivou pokožku v oblasti plenek Linteo Baby. Ten díky svému jedinečnému složení ochrání dětskou pokožku před nadměrnou vlhkostí a rovněž podpoří její přirozený vývoj.
5c9de6da50ec8obrazek.png
 

Reklama