etwss.jpg
Foto: Pofimedia

Celým jménem Amanda Laura Bynes se narodila 4. dubna 1986 v Thousand Oaks. Už jako malou ji to táhlo k herectví, a tak není divu, že se poprvé objevila v televizi už v deseti letech. Šlo o seriál All That. Jen tři roky na to měla Amanda vlastní televizní show a následně se její filmová kariéra rozjela na plné obrátky.

Velký tlustý lhář, Super náhradník, Královna ročníku nebo třeba Co ta holka chce – to všechno jsou filmy, ze kterých si ji mnoho diváků pamatuje. Jenomže jak už to u těchto dětských hvězd bývá, později přišla závislost a problémy s duševním zdravím.

Čtěte také: Krásné róby i podivné kreatury: Šaty, které celebrity vynesly na červený koberec cen Grammy

FotoeJet.jpg
Foto: Pofimedia

V roce 2012 byla herečka obviněna z řízení pod vlivem alkoholu a následovalo obvinění z držení marihuany. V červenci 2013 ji zástupci šerifa okresu Ventura zadrželi poté, co údajně založila malý požár na příjezdové cestě u cizího domu v Thousand Oaks. Tehdy byla na nějakou dobu svěřena do poručnictví své matky Lynn.

V roce 2014 Amanda Bynes obvinila svého otce z emocionálního a sexuálního zneužívání v sérii tweetů. Její rodiče však protestovali a tvrdili, že jsou nevinní. Bynes následně tweetovala, že ji otec nikdy nezneužíval a dodala: „Mikročip v mém mozku mě donutil tvrdit tyhle věci, ale on je ten, kdo nařídil, aby mě mikročipovali.“ O několik dní později byla opět zbavena svéprávnosti.

Také jsme psali: Z módní historie Zlatých Glóbů: Julia Roberts a spol. jako strašáci do zelí

etwtwee.jpg
Foto: Pofimedia

Zanedlouho herečka oznámila, že jí byla diagnostikována bipolární porucha. V roce 2018 pak uvedla, že s pomocí rodičů zvládla být čtyři roky střízlivá. Také se omluvila za to, co psala během let, kdy užívala návykové látky, na Twitteru. V několika rozhovorech se pak přiznala, že v minulosti experimentovala s kokainem a extází. Drogou, kterou však užívala nejvíce, byly podle jejích slov předepsané léky na ADHD.

V 2020 pak na Instagramu oznámila vztah s Paulem Michaelem a následně těhotenství. Snímek ultrazvuku však poté smazala a její právní zástupce veřejnost ujišťoval, že žádné dítě nečekala.

Začátkem roku 2022 konečně Amanda opět nabyla svéprávnosti. S Paulem Michaelem je aktuálně zasnoubená a snaží se dodělat bakalářský titul na módním institutu. V lednu dokonce oznámila, že se chystá po letech objevit na veřejnosti na akci 90s Con u příležitostí setkání s fanoušky seriálu All That, ve kterém jako malá začínala.

Také si přečtěte: Princezna Kate září v rudém kostýmku. Jen sako stálo 50 tisíc korun

63e262d5354a6blobid0.jpg
Foto: Pofimedia

Zdroje: Wikipedia, Kinobox, Rolling Stones, msn