vlasy.jpg
Foto: Shutterstock

Co je detoxikace pokožky hlavy? 

Detoxikace pokožky hlavy je proces hloubkového čištění pokožky s cílem odstranit nahromaděné produkty, nečistoty, odumřelé kožní buňky, mastnotu a jiné nečistoty. Vše vyjmenované může ucpávat póry, způsobit svědění pokožky, podráždění, akné na hlavě a také potenciálně snižovat růst vlasů.

Detoxikace pokožky hlavy se provádí pomocí chemické exfoliace nebo manuální exfoliací kartáčováním, drhnutím a fyzickými exfoliátory jako je například sůl. 

Díky detoxikaci získáte čistou vlasovou pokožku bez nánosů, která poskytuje zdravé prostředí pro naše vlasové folikuly, aby z nich rostly ty nejzdravější a nejhezčí vlasy, jaké mohou. Detoxikace pokožky hlavy také může pomoci vyrovnat produkci mazu a vyřešit problémy se suchou šupinatou pokožkou.

Součástí procesu je příjemná masáž hlavy, která podporuje průtok krve, což může potenciálně podpořit růst vlasů. Detoxikace pokožky hlavy je něco, co si můžete udělat sami doma nebo si ji nechat provést v salonech, které toto ošetření nabízejí.

shutterstock-2287866289.jpg
Foto: Shutterstock

Pro koho je detoxikace pokožky hlavy vhodná?

Detoxikace pokožky hlavy je něco, co by měl vlastně dělat každý, bez ohledu na to, jak vypadají jeho vlasy. Obzvláště se pak doporučuje lidem s přirozeně mastnou pokožkou hlavy nebo těm, kteří pravidelně používají hodně stylingových přípravků. Dále je detoxikace užitečná i pro ty, kteří si myjí vlasy pouze jednou za tři až pět dní. Za delší čas se totiž na hlavě usadí více nečistot.

Jak často dělat detoxikaci vlasové pokožky?

Odborníci doporučují jednou za dva až tři týdny. Ti, kteří nepoužívají mnoho stylingových přípravků, často si myjí hlavu a moc se nepotí, mohou detoxikovat klidně jednou za měsíc. Stejně tak, pokud patříte k těm, kteří mají suchou pokožku hlavy. Pokud naopak detoxikujete příliš často, můžete mít pokožku příliš vysušenou či podrážděnou.

Jak svépomocí detoxikovat pokožku hlavy?

Začněte lehkým navlhčením vlasů a pokožky hlavy vlažnou vodou. Následně aplikujte chemický či fyzický exfoliátor pokožky hlavy a hlavu jemně masírujte krouživými pohyby. Použít můžete silikonový masážní nástroj na pokožku hlavy nebo stačí jen prsty. Následně nechte produkt 10 až 15 minut na hlavě, aby měl šanci zapůsobit. Pokud během této doby schováte vlasy pod igelitovou čepici, pomůže to díky zachycení páry a vlhkosti lépe a účinněji rozložit nahromaděné nečistoty.

Následně věnujte dalších 5 minut masáži a poté důkladně vlasy opláchněte. Poté už jen klasicky umyjte své vlasy šampónem, na který jste zvyklí a od středu ke konečkům naneste kondicionér.

64d201f651387obrazek.jpg
1. Masážní kartáč, Hebe, 89 Kč / 2. Exfoliační peeling The Inkey List, Sephora, 390 Kč / 3. Detoxikační vlasový peeling, Yves Rocher, 109 Kč / 4. Exfoliační gel Aveda, Notino, 165 Kč / 5. Přírodní peeling na pokožku, Natura Siberica, 119 Kč / 6. Masážní kartáč pro pokožku hlavy Tangle Teezer, Notin, 236 Kč
Foto: Se souhlasem Hebe, Sephora, Yves Rocher, Notino, Natura Siberica

Zdroje: Helthline, InStyle, Byrdie, Simply Organic Beauty